pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Księgarenka przy ulicy Wiśniowej (kieszonkowe)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Filia
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 424 s.
Wymiar: 110x175 mm
EAN: 9788381954136
ISBN: 978-83-8195-413-6
Data: 2021-09-30
11.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Pan Alojzy, sympatyczny właściciel małej księgarenki przy ul. Wiśniowej, postanawia zamknąć swój sklepik z książkami. Prowadził go przez prawie pół wieku, ale jest coraz starszy, brakuje mu sił. Chciałby odpocząć i wreszcie zrealizować swoje marzenie o dalekiej podróży do córki, mieszkającej w Australii.

Księgarenka, jego całe życie, zostanie zamknięta, ale nie tak zwyczajnie, z dnia na dzień. Dla jej wiernych, stałych bywalców pan Alojzy przygotował prezenty. Postanowił obdarować ich egzemplarzami swoich ukochanych książek. Dla każdej osoby wybrał pozycję szczególną, taką, która jego zdaniem może być dla tej osoby drogowskazem albo pocieszeniem. Piękna i roztrzepana Celestyna otrzyma od niego Błękitny zamek Lucy Maud Montgomery. Dla tajemniczej Alicji pan Alojzy ma oczywiście Alicję w Krainie Czarów, a dla bezwzględnego reżysera Opowieść wigilijną. Największa niespodzianka spotka jednak Ryszardę Kociołek, w ręce której trafi Wielka księga Kubusia Puchatka.

Książki są przewodnikami duszy, w to wierzy pan Alojzy. Czy ma rację? Czy uda mu się rozświetlić smutne poranki pewnej zapracowanej kobiety, która naprawdę nie znosi Świąt, i przywołać uśmiech na twarz małego chłopca? Czy moc obdarowywania i czynienia dobra ma taką siłę, że smutny sekret pana Alojzego przestanie tak bardzo ciążyć mu na sercu?

Książka "Księgarenka przy ulicy Wiśniowej (kieszonkowe)" - Liliana Fabisińska, Gabriela Gargaś, Agnieszka Krawczyk - oprawa Miękka - Wydawnictwo Filia. Książka posiada 424 stron i została wydana w 2020 r. Cena 11.11 zł. Zapraszamy na zakupy!