pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Księga Pamiątkowa w 100. rocznicę urodzin śp. Arcybiskupa Ignacego...
książka:

Księga Pamiątkowa w 100. rocznicę urodzin śp. Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Libra
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 210x287 mm
EAN: 9788363526528
ISBN: 978-83-6352-652-8
Data: 2018-04-16
47.69  69.90  22.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Księga Pamiątkowa w 100. rocznicę urodzin śp. Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka - opis książki:

Sto lat temu, w 1918 roku Polska odzyskała Niepodległość. Cieszyła się nią krótko, aby pogrążyć się na kilkadziesiąt lat w mrokach II wojny światowej i komunizmu. W tych czasach zniewolenia Narodu i walki z wiarą, nadzieję budziła postawa jednostek wybitnych, wiernych tradycji chrześcijańskiej, która kształtowała pokolenia Polaków. 1 lutego 1918 roku, koło Zbaraża na Kresach Wschodnich przyszedł na świat Ignacy Tokarczuk (zm. 29 grudnia 2012 r.), Równolatek Polski Niepodległej. Potrafił stawić czoła totalitaryzmom, które ogarnęły naszą ojczyznę, a dzięki takiej postawie niezłomnego charakteru księdza biskupa Ignacego Tokarczuka, możliwy był wybuch Solidarności i odważna droga do pełnej suwerenności Narodu. Niezłomny Pasterz Diecezji Przemyskiej dbał nie tylko o jej rozwój i budowę nowych kościołów, ale szczególnie umacniał ducha głębokiej wiary w jedność Kościoła z Narodem. Był drogowskazem dla wątpiących i szukających pokrzepienia w codziennej walce z systemem komunistycznym. Jak czytamy w Uchwale Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej: ,,W latach 70. XX wieku kuria biskupia w Przemyślu była miejscem spotkań opozycji demokratycznej i niepodległościowej. W latach stanu wojennego pomagała rodzinom internowanych i była enklawą niepodległej Polski, kultury niezależnej oraz ośrodkiem wsparcia Polaków zaangażowanych w działalność antykomunistyczną [...]. Ojciec Święty Jan Paweł II pisał do Arcybiskupa: >>Stałeś się dla Kościoła przemyskiego, a także dla Kościoła w całej Polsce, nieustraszonym świadkiem prawdy ewangelicznej, niezłomnym obrońcą [...] praw ludzi wierzących do wyrażania swych przekonań religijnych [...]. Byłeś rzecznikiem narodu walczącego o swą suwerenność w starciu z systemem państwa totalitarnego<

Książka „Księga Pamiątkowa w 100. rocznicę urodzin śp. Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka” - oprawa twarda - Wydawnictwo Libra.

Książka posiada 328 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Księga Pamiątkowa w 100. rocznicę urodzin śp. Arcybiskupa Ignacego..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Teka Łagowskiego - okładka książki
Teka Łagowskiego Piotr Bartula, Katarzyna Haremska (red.)
Żywot Matki Teresy od Jezusa (Marchockiej) - okładka książki
Żywot Matki Teresy od Jezusa (Marchockiej) Ignacy od św. Jana Ewangelisty OCD