pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czesław Kaczmarek. Biskup Niezłomny DVD

Wyprzedaż filmów religijnych
Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 48 s.
Wymiar: 195x148 mm
EAN: 9788379719747
ISBN: 978-83-7971-974-7
Data: 2018-04-12
14.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W bieżącym roku przypada 80-lecie sakry biskupiej ordynariusza kieleckiego ks. Czesława Kaczmarka. Z tej okazji Wydawnictwo "Jedność" oddaje do rąk czytelników film DVD wraz z opracowaniem przypominającym dramatyczne losy tej wielkiej i tragicznej postaci.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 50. XX w, kiedy hierarcha przebywał w więzieniu na warszawskim Mokotowie. Był tam poddawany wielogodzinnym przesłuchaniom, maltretowany fizycznie i psychicznie. Tak komuniści chcieli wymusić na nim przyznanie się do zarzucanych mu czynów: szpiegostwa na rzecz Stanów Zjednoczonych i Watykanu, próby obalenia władzy ludowej, a także kolaboracji z hitle-rowskim okupantem. Film (sceny fabularyzowane oraz komentarz) trwa ok. 40 minut, wpisuje się więc w godzinę lekcyjną i - jak zakładają jego realizatorzy - ma pomóc w edukacji młodego pokolenia, trafiając do szkół jako materiał dydaktyczny. Obraz powstał we współpracy Wzgórza Zamkowego w Kielcach i Diecezji Kieleckiej. W rolę bp. Kaczmarka wcielił się Zdzisław Reczyński - aktor Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Do filmu (płyta DVD) dołączono uzupełnioną dokumentalnymi zdjęciami publikację ks. dr Tomasza Gocela, który przybliża osobę jednego z najbardziej prześladowanych pasterzy Kościoła w czasach komuny, pośmiertnie zrehabilitowanego i odznaczonego Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Ks. dr Tomasz Gocel, ur. 1973 (Jasionna), mgr teol., dr nauk humanistycznych w zakresie historii, od 2016 r. dyrektor Archiwum Diecezjalnego w Kielcach.

Odbiorcy
- publikacja adresowana do szerokiego grona czytelników zainteresowanych postacią Biskupa Niezłomnego
Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację
- w osobie szykanowanego ordynariusza kieleckiego ukazuje jedną z ciemnych kart w dziejach polskiego Kościoła w okresie komunistycznej ateizacji społeczeństwa
- wpisuje się w nurt poszukiwania prawdy o tym niezwykłym kapłanie, jakim był bp. Kaczmarek, służąc utrwalaniu pamięci o nim jako oddanym wspólnocie wiernych i silnym duchem pasterzu

Książka "Czesław Kaczmarek. Biskup Niezłomny DVD" - oprawa twarda - Wydawnictwo Jedność. Książka posiada 48 stron i została wydana w 2018 r. Cena 14.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.