pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Krystalizacja opinii publicznej
Tytuł książki:

Krystalizacja opinii publicznej

Autor książki:

Edward L. Bernays

Dane szczegółowe:
Wydawca: Narodowe Centrum Kultury
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 180 s.
EAN: 9788379823550
ISBN: 978-83-7982-355-0
Data: 2019-05-28
29.98  42.00  12.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Krystalizacja opinii publicznej - opis książki:

Edward Louis Bernays (1891-1995), austriacko-amerykański teoretyk i praktyk public relations oraz badacz zagadnień z zakresu zjawiska opinii publicznej. Uznawany za ojca PR oraz prekursora szeregu dziedzin wiedzy o komunikacji masowej. Doświadczenie zdobywał w wielu prywatnych przedsiębiorstwach oraz w powołanej przez prezydenta Woodrowa Wilsona rządowej agencji, której zadaniem było kształtowanie społecznego poparcia dla udziału Stanów Zjednoczonych w I wojnie światowej.

W książce Krystalizacja opinii publicznej, wydanej w 1923 roku, Bernays definiuje i określa horyzonty funkcjonalności nowego zawodu, jakim na początku XX wieku stał się doradca public relations. Pionierska książka, ukazująca się po raz pierwszy w polskim tłumaczeniu, jest także bardzo aktualnym wykładem ujawniającym retrospektywnie trwałość i efektywność oddziaływań komunikacyjnych na odbiorcę w wieku rewolucji mediów.

Według Bernaysa opinia publiczna jest podmiotowym interlokutorem w dyskusji, a doradztwo public relations bardziej sztuką komunikacji niż inżynierią społeczną. [...] W znacznym stopniu to dzięki Bernaysowi w ramach współczesnej systematyki dyscyplin naukowych funkcjonują autonomiczne subdyscypliny, takie jak na przykład socjologia opinii publicznej lub psychologia opinii publicznej.

Rafał Wiśniewski, Marcin Zarzecki (fragment Wstępu)

Książka "Krystalizacja opinii publicznej" - Edward L. Bernays - oprawa twarda - Wydawnictwo Narodowe Centrum Kultury. Książka posiada 180 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.98 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]