pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kryminologia. Zarys systemu

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788382911879
ISBN: 978-83-8291-187-9
Data: 2022-07-08
68.26  79.00  10.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Podręcznik "Kryminologia. Zarys systemu" podzielono na cztery części:
Część I. Wprowadzenie do kryminologii.

Część II. Opis i próba pomiaru przestępczości (kryminografia i kryminometria), w której przestawiono problematykę dotyczącą m.in.: przestępczości rzeczywistej, ujawnionej i nieujawnionej.

Część III. Próby wyjaśnienia fenomenu przestępstwa i przestępczości, w tym w szczególności: pierwsze teologiczne i filozoficzne próby wyjaśnienia fenomenu przestępstwa, przestępcy i przestępczości, podstawy kryminologii w okresie pre-pozytywistycznym, marksistowską koncepcję kryminologii, nurty krytyczne w kryminologii czy teorie neoklasyczne.

Część IV. Wybrane zagadnienia szczegółowe, takie jak np.: wiktymologia, przestępczość: nieletnich, seksualna, gospodarcza, drogowa, w cyberprzestrzeni oraz terroryzm.

Podręcznik napisano przejrzystym i zrozumiałym językiem. Wykład obfituje w liczne elementy graficzne ilustrujące treść (zdjęcia, wykresy, tabele).

Podręcznik kierujemy zarówno do prawników praktyków: sędziów, prokuratorów, adwokatów, jak i do studentów prawa oraz kryminologii. Interesujące informacje znajdą w nim także kuratorzy sądowi, funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji i innych służb policyjnych, pedagodzy i pracownicy służb socjalnych.

Książka "Kryminologia. Zarys systemu" - Wojciech Dadak, Magdalena Grzyb, Anna Szuba-Boroń - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2022 r. Cena 68.26 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]