pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Krwią Jego ran uzdrowieni. Droga Krzyżowa w ikonach

Autor książki:

Antonio Bongiorno

Dane szczegółowe:
Wydawca: PROMIC Wydawnictwo Księży Marianów
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 100x128 mm
EAN: 9788375025958
ISBN: 978-83-7502-595-8
Data: 2018-02-06
9.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Krzyż nie jest celem samym w sobie: wznosi się wzwyż i wskazuje drogę", pisała Edith Stein. Droga Krzyżowa to osobiste przeżycie Pasji, dzięki któremu i my kierujemy wzrok ku tej wysokości, którą wskazuje krzyż. W rozumieniu misterium paschalnego szczególnie pomocne mogą okazać się ikony, symboliczne znaki wprowadzające głębiej w tajemnicę, pogłębiające życie duchowe, tworzące podstawę do modlitwy i medytacji.

Modlitewne medytacje Antonia Bongiorno podczas Drogi Krzyżowej - złożone ze słów, obrazów, emocji i subtelnych duchowych znaków - mają ten walor wielowymiarowości, który istotnie pozwala rozpocząć wędrówkę per crucem ad lucem - przez krzyż do światłości. To czyste i zarazem bogate impresje na temat obecności i współczucia, miłości i ofiary, bólu nowych narodzin i radości odkupienia.

Współczesne ikony autorstwa włoskiego ikonopisarza Antonio Bongiorno z kościoła Maris Stella di Conversano w Bari, krótkie rozważania, modlitwy i oczywiście fragmenty z Ewangelii tworzą książeczkę do nabożeństwa Drogi Krzyżowej - znakomitą pomoc do samodzielnej modlitwy.

Książka "Krwią Jego ran uzdrowieni. Droga Krzyżowa w ikonach" - Antonio Bongiorno - oprawa miękka - Wydawnictwo PROMIC Księży Marianów. Książka posiada 96 stron i została wydana w 2018 r. Cena 9.47 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.