pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Krwawy las

Autor książki:

Geraint Jones

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 408 s.
Wymiar: 132x202 mm
EAN: 9788380623279
ISBN: 978-83-8062-327-9
Data: 2019-02-11
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Za Rzym, za towarzyszy broni!
Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stone a
Wojenny weteran debiutuje powieścią idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane a i Conna Igguldena, realistyczną historią o filmowym tempie akcji. W 9 r. n.e. w Lesie Teutoburskim rzymskie orły zostały rozniesione na germańskich włóczniach. To była jedna z największych militarnych klęsk w dziejach.

Nazywają go Feliksem, szczęśliwym, bo jako jedyny ocalał z krwawej jatki w lasach Germanii. Stracił pamięć, nie wie, kim jest, ale na pewno jest żołnierzem. Wcielony do legionu wraz z towarzyszami z drużyny stawia czoło brutalnym germańskim wojownikom. W leśnej gęstwinie zwycięski marsz dumnych legionistów Warusa przeradza się w desperacki odwrót zdziesiątkowanych żołnierzy. Czy Feliks przypomni sobie, skąd się wziął w tamtym krwawym lesie?
Realistyczne opisy brutalnych walk, rozpacz i determinacja, krew i pot, wola przetrwania i odpowiedzialność za towarzyszy broni - ta trzymająca w napięciu powieść pokazuje, że prawa wojny i los szeregowego żołnierza - bez względu na epokę - są uniwersalne. Dla czytelników o mocnych nerwach.

Brutalna, zuchwała opowieść, której akcja toczy się w zawrotnym tempie. - Anthony Riches, autor cyklu Cesarstwo
Krew i bebechy, ale także wnikliwe spojrzenie na wieloznaczność wojny i wierność sztandarowi. - Mail on Sunday
Powieść napisana przez prawdziwego weterana wojennego, który poznał smak krwi w bitwie i wartość żołnierskich więzi. Soczysta i mocna.- Sport

Książka "Krwawy las" - Geraint Jones - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 408 stron i została wydana w 2019 r.