pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kruche życie Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej
Tytuł książki:

Kruche życie Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej

Autor książki:

Stephen Westaby

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 135x219 mm
EAN: 9788381294478
ISBN: 978-83-8129-447-8
Data: 2019-05-14
28.71  39.99  11.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

To nie jest książka dla ludzi o słabym sercu
Niemowlę, które już w pierwszych miesiącach życia przeszło kilkanaście zawałów. Kobieta cierpiąca na zespół zamknięcia - w pełni świadoma, uwięziona we własnym ciele, niezdolna choćby poruszyć palcem. Wreszcie pionierska operacja wszczepienia sztucznego serca, w wyniku której powstał człowiek na baterie.

Kruche życie to zdumiewająca i zapierająca dech opowieść wybitnego kardiochirurga, którego ścieżkę zawodową znaczyły geniusz i brawura. Stephen Westaby dzieli się najciekawszymi i najbardziej wzruszającymi historiami z sali operacyjnej, z jakimi dane mu było się zetknąć w czasie trzydziestopięcioletniej kariery. Uratował w tym czasie setki osób, którym szans nie dawał absolutnie nikt.

Oto przewodnik po fascynującym i pełnym tragizmu świecie kardiochirurgii. Pozwala poczuć, jak to jest trzymać w ręku ludzkie życie.

***
Profesor Westaby, którego poznałem osobiście, jest wizjonerem oraz lekarzem walczącym o pacjenta do ostatniej chwili. Jego książka to zapis niecodziennego doświadczenia życiowego, opis wyjątkowego, namacalnego obcowania z kruchością życia. Autor przypomina swoją postawą i działalnością nieocenionego prof. Zbigniewa Religę, dlatego ta opowieść jest wiarygodna i zasługuje na upowszechnienie.

prof. Marian Zembala
kardiochirurg i transplantolog, który operował wraz ze Zbigniewem Religą
W walce o życie chciałoby się mieć u boku kogoś takiego jak Westaby - faceta, który dyrektorów medycznych porównuje do Stasi, a do boju rusza z okrzykiem: "Chrzanić protokół!".

książka roku według "The Guardian"
Westaby uosabia wszystko to, czego spodziewalibyśmy się po genialnym chirurgu: jest pewny swego, zaangażowany, pełen pasji i uparty. Jego książkę, irytująco dobrze napisaną jak na kogoś, kto dotąd miał na koncie jedynie artykuły naukowe i podręczniki, połyka się niczym pierwszorzędny thriller, trup ściele się tu gęściej niż w kryminałach. Każdy rozdział czyta się z zapartym tchem, aby zobaczyć, czy kolejny - zdawałoby się - pozbawiony szans pacjent przeżyje.

"The Times"

Książka "Kruche życie Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej" - Stephen Westaby - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sine Qua Non. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.71 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sygnały alarmowe u chorych i pilne - okładka książki

Sygnały alarmowe u chorych i pilne decyzje lekarzy...

J. Bożydar Latkowski, Katarzyna Kosiek (red.)
Choroby trzustki. Porady lekarzy - okładka książki

Choroby trzustki. Porady lekarzy i dietetyków

Mirosław Jarosz, Jan Dzieniszewski
Produkty podobne: