pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Krótsze ramię Moskwy. Historia kontrwywiadu wojskowego PRL

Autor książki:

Lech Kowalski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fronda
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 990 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380793255
ISBN: 978-83-8079-325-5
Data: 2017-11-03
Cena wydawcy: 59.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

O bezpiece cywilnej, znanej jako UB (Urząd Bezpieczeństwa) i SB (Służba Bezpieczeństwa) - słyszał każdy Polak.

Wojskową Służbę Wewnętrzną większość z nas kojarzy tylko z kontrwywiadem wojskowym. W istocie, organa WSW były typową bezpieką wojskową, policją polityczną, która na co dzień ściśle współpracowała z bezpieką cywilną.

Sowiecki rodowód i zbrodnie założycielskie ** Szkoły janczarów ** Tajne i jawne struktury organizacyjne ** Kontrola nad Wojskiem Polskim ** Współpraca i rywalizacja z SB ** Kontrwywiad kontra wywiad ** Walka z Kościołem ** Broń atomowa na terenie Polski ** Kontakty i kontrakty z terrorystami ** Wielkie ucieczki na Zachód ** Stan wojenny i transformacja
Bezpieczniackie służby cywilne zostały po roku 1989 poddane weryfikacji, natomiast wojskowe zwartym szykiem, spokojnie i bez strat, przemaszerowały ku nowej - jak sądziliśmy, niepodległej - już rzeczywistości.

Niniejsza monografia obejmująca lata 1957-1990, wiedzie od kołyski bezpieczniackiej po resortową emeryturę, wszechstronnie dokumentując działalność wojskowych służb specjalnych Polski Ludowej. Ukazuje zasady funkcjonowania formacji, przedstawia kadrę dowódczą i motywy jej postępowania, ułatwiając zrozumienie pozornie niezwiązanych ze sobą mechanizmów transformacji po roku 1989.

Wreszcie dowiesz się, jak działało krótsze ramię Moskwy i jak przekształciło się w niewidzialną rękę rynku.


"

Książka "Krótsze ramię Moskwy. Historia kontrwywiadu wojskowego PRL" - Lech Kowalski - oprawa miękka - Wydawnictwo Fronda. Książka posiada 990 stron i została wydana w 2017 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]