pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Krótka historia dezinformacji. Od konia trojańskiego do internetu

Autor książki:

Vladimir Volkoff

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wektory
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 278 s.
Wymiar: 143x210 mm
EAN: 9788365842633
ISBN: 978-83-6584-263-3
Data: 2022-05-24
41.99  59.00  17.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ten, kto kontroluje emisję waluty w danym państwie, kontroluje to państwo, ten zaś kto kontroluje obieg i tworzenie informacji, kontroluje umysły obywateli. Informacja jest władzą, a utrzymanie władzy wymaga kontroli informacji. Informacja to inaczej formowanie i urabianie świadomości, a jeśli dokonywane jest w złej wierze, staje się dezinformacją, manipulacją służącą do tego, aby podstępem zmusić ludzi do działań, które przynoszą im szkodę i których sami z siebie by nie podjęli. Dezinformacja jest bronią używaną od czasów starożytnych, a jej archetypem jest koń trojański, który z pozoru nieszkodliwy, w istocie niszczy tych, którzy go przyjmą. W swojej klasycznej już książce Vladimir Volkoff, autor między innymi bestsellerowego Montażu, opisuje dzieje technik dezinformacyjnych od czasów antycznych do współczesnych. Prezentując najważniejsze schematy, pojęcia i sztuczki stosowane przez dezinformatorów, pokazuje, w jaki sposób można się przed nimi ochronić. Ta książka dostarcza wiedzy, która jest bronią, a w otaczającym nas świecie broń ta jest niezbędna, aby zachować wolność.

Vladimir Volkoff (1932-2005), urodzony w Paryżu syn rosyjskich emigrantów, bratanek kompozytora Piotra Czajkowskiego, oficer wywiadu, wykładowca literatury i autor setki książek, od kryminałów szpiegowskich, przez pozycje science fiction aż po naukowe opracowania technik manipulacji. Do jego najważniejszych dzieł należą Le retournement, Montaż, nagrodzony przez Akademię Francuską w 1982 roku, Spisek, Kontrakt, Oprawca, a także zbiór artykułów zatytułowany Dezinformacja - oręż wojny. Był wydawcą czasopisma Desinformation Hebdo, stał też na czele Instytutu Badań nad Dezinformacją.

Książka "Krótka historia dezinformacji. Od konia trojańskiego do internetu" - Vladimir Volkoff - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Wektory. Książka posiada 278 stron i została wydana w 2022 r. Cena 41.99 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]