pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kronos

Autor książki:

Witold Gombrowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 460 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788308051061
ISBN: 978-83-08-05106-1
Data: 2013-05-09
35.93  49.90  13.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Legenda staje się prawdą. Największe wydarzenie literackie XXI wieku.

Legendy i plotki o tym tekście krążyły od wielu lat, ale dostęp do manuskryptu miało niewielu. Teraz Kronos, prywatny dziennik Witolda Gombrowicza, w końcu trafia do szerszej publiczności!

Zapiski, sporządzane przez Gombrowicza w ciągu kilkudziesięciu lat, mają charakter bardzo prywatny, nierzadko intymny. Pisarz próbuje w nich zrekonstruować czas miniony i przyjrzeć się własnemu życiu jako chronologicznej serii zdarzeń. Powstało w ten sposób szczególne kalendarium, ukazujące całe życie artysty w jego złożoności. Czy Kronos jest ostatnim przesłaniem Ostatnią prowokacją genialnego pisarza A może dowodem na zwycięstwo z Formą Lektura Kronosu z pewnością wpłynie na interpretację tak znanych utworów Witolda Gombrowicza jak Trans-Atlantyk, Pornografia, czy w końcu Dziennik, którego Kronos jest swoistym uzupełnieniem, a pod wieloma względami także całkowitym przeciwieństwem. To dzieło wstrząsające, które wywoła niejedną burzę i zażartą dyskusję.

Prace nad Kronosem trwały kilka lat - od manuskryptu, przez liczne wersje próbne zapisu tekstu po obudowanie go komentarzami przyjaznymi dla czytelnika. Od początku wiedzieliśmy, z jakim wyzwaniem edytorskim przyjdzie nam się zmierzyć. Stworzyliśmy duży zespół pod kierunkiem wybitnego znawcy twórczości Gombrowicza prof. Jerzego Jarzębskiego, w stałej konsultacji z Panią Ritą Gombrowicz, która przez ten czas wielokrotnie gościła w Krakowie i pomagała w odcyfrowywaniu rękopisu. Podczas wszystkich prac edytorskich nieocenioną pomocą byli dla nas konsultanci, m.in. Klementyna Suchanow, Zdzisław Łapiński, Wojciech Karpiński, Henryk Markiewicz.

Dodatkową trudnością było utrzymanie prac nad taką szczególną książką w dyskrecji, spadkobierczyni, a wydawca doskonale to rozumiał - pragnęła uniknąć przyjęcia i lektury tekstu Gombrowicza na poziomie skandalu. Mamy nadzieję, że tak przygotowana edycja Kronosu pozwoli zobaczyć go w całej jego wyjątkowości, złożoności, a zarazem da satysfakcję z lektury.

Książka "Kronos" - Witold Gombrowicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 460 stron i została wydana w 2013 r. Cena 35.93 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Witold Gombrowicz - autor m.in.:
Produkty podobne:
Kronos - okładka książki

Kronos

Witold Gombrowicz
Kronos - okładka książki

Kronos

Witold Gombrowicz
Dziennik. Tom V. 1981-1989 - okładka książki

Dziennik. Tom V. 1981-1989

Jan J. Szczepański
Dziennik - okładka książki

Dziennik

Heniek Fogel