pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kroniki zakopiańskie

Autor książki:

Maciej Krupa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788380491496
ISBN: 978-83-8049-149-6
Data: 2015-09-30
41.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Partner wydania: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem.

Kroniki zakopiańskie to zbiór opowieści o ludziach i zdarzeniach z historii Zakopanego, Tatr i Podtatrza, "reportaże z przeszłości" wioski, a potem miasteczka, które powstało u stóp Tatr. Prywatna historia Zakopanego - subiektywna i emocjonalna, odległa od akademickiej dyscypliny, ale prawdziwa. Autor chętniej wybiera włóczęgów niż sportowców, chętniej pisze o wizjonerach niż o statecznych obywatelach, o górskich wycieczkach niż o akademiach ku czci.

Idzie tropem myśli Rafała Malczewskiego, który w 1935 roku notował: "Wraz z torem kolejowym kończy się i Polska, i Europa, i cały wielki świat - ot zaczyna się Zakopane, miejscowość przedziwna i urocza, jedyna na podhalańskiej ziemi, a może i na całym globie. Jakaż bowiem wioska podgórska potrafiła przez szereg lat skupiać wszystko to, co miał naród najlepszego? Były okresy, gdy promieniowała na całą Polskę natężonym życiem kulturalnym przybyszów - najświetniejszych umysłów i najbardziej gorejących serc. Pisze historię miejsca symbolu, fenomenu z pogranicza jawy i mitu.

"Opowieści? Szkice historyczne? Gawędy? Eseje? Nie wiem, jak nazwać ten gatunek, lecz wiem, że "Kroniki zakopiańskie", choć wyładowane po brzegi faktami, są lekkie, dowcipne, potoczyste. Po tę książkę sięgnie zarówno stary górołaz, jak początkujący łazik, zakopiański wyga i przejezdny gość. Maciej Krupa umie zaciekawić czytelnika i ma mu wiele do powiedzenia. Przeczytałem z dużą przyjemnością!" Antoni Kroh

Książka "Kroniki zakopiańskie" - Maciej Krupa - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2015 r. Cena 41.49 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.