pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sielankowanie pod Tatrami. Życie codzienne i niecodzienne Zakopanego w XIX wieku

Autor książki:

Agnieszka Lisak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 170x250 mm
EAN: 9788380498556
ISBN: 978-83-8049-855-6
Data: 2019-08-09
30.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Partner wydania: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem
Zanim pod Tatrami zaczęli się regularnie pojawiać turyści, Zakopane zamieszkiwał lud na pół dziki, chytry i chciwy. Rafał Malczewski pisał zaś, że zmienna aura Zakopanego kładła zdrowego w bety, halny wiatr wytracał chorych na płuca, z silniejszych robił alkoholików.

Jak więc doszło do tego, że to miejsce niebezpieczne dla kieszeni i groźne dla zdrowia stało się ulubionym celem turystycznym Polaków, a dla wielu artystów, pisarzy i kompozytorów - domem?
Agnieszka Lisak postanowiła znaleźć odpowiedź na to pytanie. Zmieniające się warunki życia, rozwijający się transport, dzięki któremu miejscowość zyskała łączność ze światem, a także coraz większa popularność wędrowania bez praktycznego celu, czyli turystyki. Na kartach tej książki nie brakuje też popularyzatorów Zakopanego. Nie tylko Tytusa Chałubińskiego, najbardziej znanego miłośnika Tatr, ale i księdza Stolarczyka, Sabały, Walerego Eljasza-Radzikowskiego czy Stanisława Barabasza. Ludzi, którzy rozsławili urok sielankowania pod Tatrami.

Książka "Sielankowanie pod Tatrami. Życie codzienne i niecodzienne Zakopanego w XIX wieku" - Agnieszka Lisak - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2019 r. Cena 30.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.