pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kronika powrotu

Autor książki:

Artur D. Liskowacki

Dane szczegółowe:
Wydawca: FORMA
Rok wyd.: 2012
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 242 s.
Wymiar: 155x150 mm
EAN: 9788360881903
ISBN: 978-83-6088-190-3
Data: 2012-10-12
24.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kronika powrotu to wybór szkiców z ostatnich dziesięciu lat, publikowanych głównie na łamach Twórczości" oraz innych czasopism literackich: Czasu Kultury", Odry", Toposu", Pograniczy". Są w nim także teksty, które nie były jeszcze drukowane.

To szkice o współczesnej kulturze - również w jej codziennym wymiarze - o twórcy i jego dziele, o pisarzu i książce. Gorzkie, ciemne, przesycone sarkazmem i ironią (z dużą dawką autoironii), ale wyzbyte tonu jeremiady i naznaczone pełnym refleksji dystansem.

Liskowacki pisze o Miłoszu i Przybosiu, o wileńskich powieściach Tadeusza Konwickiego, rzeźbach Ernsta Barlacha, zapomnianym malarstwie Andrzeja Żywickiego, o tym, co stało się z tzw. literaturą młodzieżową, o miejscu historii w naszym życiu, i naszego życia w historii, o świecie reklam, i rozpaczy, wyzierającej z kultury masowej.

Podejmuje różne wątki i tematy, ale w istocie mówi o tym samym: o odchodzeniu i wracaniu, pamięci i niepamięci, nadziei i utracie. To sprawia, że Kronika powrotu staje się rodzajem credo, intelektualną autobiografią, bardzo osobistą, cierpką opowieścią o próbie powrotu do siebie. Z towarzyszącą jej myślą, że taki powrót - żaden powrót - nie jest możliwy, ale i z przekonaniem o jego konieczności.

Szkice z Kroniki - niekiedy bliskie stylowi felietonu, czasami mające charakter autobiograficznej prozy - pisane są giętkim, żywym językiem. Łączą klimat intymnego wyznania z urodą i bogactwem literackiej frazy.

Książka "Kronika powrotu" - Artur D. Liskowacki - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo FORMA. Książka posiada 242 stron i została wydana w 2012 r. Cena 24.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.