pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Pogoda dla Polski. Kraj katolicyzm kultura
Tytuł książki:

Pogoda dla Polski. Kraj katolicyzm kultura

Autor książki:

Adam Szostkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788324235629
ISBN: 978-83-2423-562-9
Data: 2019-11-27
26.04  42.00  15.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

W niniejszym wyborze moich tekstów publicystycznych staram się opisać, zanalizować i zrozumieć dobre i złe zmiany, jakie zaszły w Polsce i w świecie w polityce, religii, społeczeństwie, mediach i kulturze w ostatnich dekadach, zwłaszcza po odrodzeniu się naszej niepodległości. To rodzaj kroniki, ale i świadectwa zdarzeń widzianych oczami przedstawiciela pokolenia opozycji demokratycznej i Solidarności, tej jego części, która witała rok 1989 z nadzieją i radością, a dziś patrzy z niepokojem na przyszłość wolnej i demokratycznej Polski w dobie radykalnej kontestacji tego, co uważam za zdobycze transformacji ustrojowej po rozpadzie bloku radzieckiego i dobrowolnym przystąpieniu państw naszego regionu do wspólnoty demokracji zachodnich. Niepokój nie powinien się jednak przekształcać w defetyzm. Powinien mobilizować do myślenia i działania w obronie przed sprzedawcami dymu i orędownikami permanentnej wojny wszystkich ze wszystkimi.

Adam Szostkiewicz (1952) - absolwent polonistyki UJ, dziennikarz, publicysta, tłumacz prozy, poezji i eseistyki anglojęzycznej. W latach 1988-1999 redaktor "Tygodnika Powszechnego", od 1999 r. związany z "Polityką". Pisze o religiach, Kościele rzymskokatolickim, polityce polskiej i międzynarodowej, kulturze współczesnej i mediach. Działacz "Solidarności" przed 1989 r., internowany po wprowadzeniu stanu wojennego, współpracownik podziemnej prasy opozycyjnej. Współpracownik Tadeusza Mazowieckiego w kampanii prezydenckiej w 1990 r., rzecznik prasowy Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego w 1989 r. Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski, laureat nagrody za publicystkę Krakowskiej Fundacji Kultury. Autor trzech książek; przewodniczący kapituły Nagrody im. Beaty Pawlak, członek kapituły Nagrody im. Jerzego Turowicza.

Książka "Pogoda dla Polski. Kraj katolicyzm kultura" - Adam Szostkiewicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo UNIVERSITAS. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2019 r. Cena 26.04 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Adam Szostkiewicz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wakacje 1939 - okładka książki

Wakacje 1939

Anna Lisiecka
Podróż na okręcie - okładka książki

Podróż na okręcie

Karol Darwin
Burzliwe czasy - okładka książki

Burzliwe czasy

Mario Vargas Llosa
Eseje Dla Kassandry - okładka książki

Eseje Dla Kassandry

Jerzy Stempowski
Czuły narrator - okładka książki

Czuły narrator

Olga Tokarczuk
Produkty podobne:
Japonia utracona - okładka książki

Japonia utracona

Alex Kerr