pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Krew na naszych rękach?
Tytuł książki:

Krew na naszych rękach?

Autor książki:

Paweł Lisicki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fabryka Słów
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 640 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788379641741
ISBN: 978-83-7964-174-1
Data: 2016-09-08
36.49  46.90  10.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Od połowy ubiegłego wieku w powszechnej świadomości świata jedyną ofiarą wojny stali się Żydzi. Przeciętny Amerykanin czy Francuz czy Niemiec mniema że II wojna to był Holocaust i tyle. Byli jeszcze jacyś ludzie którzy Żydów ratowali reszta jednak cała wielka wielomilionowa rzesza przyglądała się biernie albo wręcz w mordzie uczestniczyła. Otoczeni przez mrowie chrześcijańskiej tłuszczy która czyhała na ich życie i majątek Żydzi ginęli samotnie.

Hitler to nie zbrodniarz i morderca ludów ale wyłącznie zabójca Żydów podbite narody Polacy Serbowie Rosjanie czy Białorusini to nie osobne ofiary ale nieistotny nawóz historii przypis do wielkiej tragedii Holocaustu. A chrześcijaństwo? Staje się ono wehikułem za pomocą którego wiele środowisk żydowskich bez oporów i żenady może przypisywać innym winę i opowiadać że wszyscy goje mają krew na rękach.

Dla polskiej osobnej pamięci dla polskich ofiar które ginęły niezależnie od Żydów w ogóle w takim ujęciu nie ma miejsca.

W tej książce próbuję powiedzieć jak do tego doszło. Próbuję pokazać w jaki sposób zbrodnie na jednym narodzie na Żydach nagle stały się jedynym symbolem uniwersalnego mordu. Dlaczego współczesny Kościół pogodził się z rolą jaką narzuciła mu religia Holocaustu praktycznie uznał swoją winę za doprowadzenie do zbrodni i ogłosił że będzie zwalczał antysemityzm.

Cóż czasy kiedy Polacy mogli żyć w naiwnym przekonaniu że są postrzegani jako współofiary wojny dawno się skończyły. Sakralizacja Holocaustu sprawiła że dokonał się nowy podział ról.

Książka "Krew na naszych rękach?" - Paweł Lisicki - oprawa miękka - Wydawnictwo Fabryka Słów. Książka posiada 640 stron i została wydana w 2016 r. Cena 36.49 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor
Paweł Lisicki - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Zielone oczy - okładka książki

Zielone oczy

Stanisław Cat-Mackiewicz
Bóg tam był - okładka książki

Bóg tam był

Martin Weber
Zakochani są wśród nas - okładka książki

Zakochani są wśród nas

Patrycja Hurlak