pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Krakow i Sankt-Peterburg (wersja rosyjska)

Autor książki:

Jacek Purchla

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Międzynarodowe Centrum Kultury
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788389273680
ISBN: 978-83-8927-368-0
Data: 2009-09-18
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Fenomen stołeczności to szczególny przypadek złożonych relacji pomiędzy miastem a polityką. Proces narodzin i budowania stolicy jest od wieków immanentnie związany z historią państw i narodów, a jednocześnie historia państw i narodów odcisnęła charakterystyczne piętno na kształcie i atmosferze miast stolic.
Problem dziedzictwa stołeczności Krakowa i Sankt Petersburga, które mimo różnic skali i charakteru tak doskonale ilustrują złożoność syndromu "upadłych stolic”, stał się głównym tematem międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie we współpracy z Instytutem Polskim / Konsulatem Generalnym RP w Petersburgu w dniach 3–4 października 2008 r. Książka "Kraków i Sankt Petersburg" to zapis owych rozważań i próba odpowiedzi na pytanie, czy królewski Kraków i carski Petersburg są dzisiaj miejscami nostalgii i kompleksów, czy raczej fermentu i aspiracji, gdzie dziedzictwo stołeczności stanowi ważny potencjał dla ekspansji?
Wersja rosyjska

Książka "Krakow i Sankt-Peterburg (wersja rosyjska)" - Jacek Purchla (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Międzynarodowe Centrum Kultury. Książka posiada 216 stron i została wydana w 2009 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]