pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kraje rozwijające się w stosunkach międzynarodowych

Autor książki:

Przemysław Deszczyński

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 134 s.
Wymiar: 150x260 mm
EAN: 9788372052896
ISBN: 978-83-7205-289-6
Data: 2010-11-22
22.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kraje rozwijające się zajmują ważne i trwałe miejsce w stosunkach międzynarodowych, będąc ich aktywnym uczestnikiem i podmiotem rywalizacji państw o strefy wpływów w sferze politycznej i gospodarczej świata. Niektóre z nich, np. Chiny, Indie czy Brazylia mają szansę w zdecydowanie większym stopniu wpływać na stosunki międzynarodowe nie tylko w płaszczyźnie gospodarczej, lecz także politycznej.

Z przystąpieniem Polski do UE zmieniła się także międzynarodowa pozycja naszego kraju. Z jednej strony pozostajemy beneficjentem różnorodnej pomocy unijnej, z drugiej, zgodnie z zasadą ciągłości i porządkiem prawnym Unii, zobligowani jesteśmy do świadczenia pomocy rozwojowej na rzecz krajów rozwijających się. Efektywność tych działań wymaga poznania przyczyn niedorozwoju krajów rozwijających się oraz mechanizmów jego przełamywania.

Prezydent USA J. F. Kennedy na początku lat 60.XX w. powiedział: Jeśli społeczeństwo liberalne okaże się niezdolne, aby przyjść z pomocą ogromnym rzeszom głodnych, nie uratuje również małej liczby tych, którzy są bogaci.

Książka ma pomóc w wypracowaniu optymalnego programu świadczenia pomocy rozwojowej dla współczesnych krajów rozwijających się. Wypełnia też istniejącą na rynku wydawniczym lukę i przyczynia się do lepszego zrozumienia procesów rozwojowych, a zwłaszcza problematyki pomocy rozwojowej.

Książka "Kraje rozwijające się w stosunkach międzynarodowych" - Przemysław Deszczyński (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu. Książka posiada 134 stron i została wydana w 2010 r. Cena 22.15 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]