pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kosmiczny projekt. Twórcze zdolności przyrody w porządkowaniu wszechświata

Autor książki:

Paul Davies

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 145x225 mm
EAN: 9788378860198
ISBN: 978-83-7886-019-8
Data: 2013-11-22
Cena wydawcy: 49.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Dlaczego we Wszechświecie odnajdujemy porządek Jaka jest natura i przyczyna procesu samoorganizacji, dzięki któremu powstały gwiazdy, planety i my sami Czy należy spojrzeć głębiej niż sięgają prawa fizyki, by zrozumieć zadziwiającą kreatywność natury Opierając się na odkryciach i teoriach pochodzących z różnych dyscyplin - od matematyki i fizyki przez informatykę i biologię, aż do genetyki i neuronauki - Paul Davies przedstawia prowokacyjną teorię dotyczącą źródła stwórczego potencjału Wszechświata. Autor odchodzi od przestarzałego, Newtonowskiego spojrzenia na rzeczywistość, na rzecz nowego poglądu, w którym w złożonych układach poszukuje się nowych własności, nieobecnych w prostszych strukturach. Prawa fizyki zostają wpisane w przebieg wielkiego kosmicznego planu, który jest realizowany wraz z rozwojem wszechświata.

Przez trzy wieki nauka zdominowana była przez paradygmaty Newtona i termodynamiki, które przedstawiają wszechświat albo jako sterylną maszynę albo w stanie degeneracji i upadku. Obecnie pojawił się nowy paradygmat twórczego wszechświata, który uznaje postępowy, innowacyjny charakter procesów fizycznych. Ten nowy paradygmat podkreśla aspekty natury związane ze zbiorowością, współpracą i organizacją - jego perspektywa jest bardziej syntetyczna i holistyczna niż analityczna i redukcjonistyczna. Fragment książki Paul Davies jest profesorem Arizona State University w Tempe. Zajmuje się głównie kosmologią, kwantową teorią pola i astrobiologią. Davies jest autorem licznych książek, wśród których znajdują się takie pozycje jak Bóg i nowa fizyka, Kosmiczna wygrana oraz Plan Stwórcy: naukowe podstawy racjonalnej wizji świata.

Książka "Kosmiczny projekt. Twórcze zdolności przyrody w porządkowaniu wszechświata" - Paul Davies - oprawa twarda - Wydawnictwo Copernicus Center Press. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2014 r.