pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Kościół rzymskokatolicki w procesach integracyjnych na Pomorzu Zachodnim...
»
»
»
»
książka:

Kościół rzymskokatolicki w procesach integracyjnych na Pomorzu Zachodnim w latach 1945-1956

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 369 s.
EAN: 9788379722419
ISBN: 9788379722419
Data: 2019-04-18
Cena wydawcy: 55.00 złpozycja niedostępna

Kościół rzymskokatolicki w procesach integracyjnych na Pomorzu Zachodnim w latach 1945-1956 - Marta Cichocka - opis książki:

Celem pracy jest ukazanie udziału Kościoła rzymskokatolickiego w procesach integracyjnych zachodzących w powojennym społeczeństwie Pomorza Zachod­niego, do czego prowadzą odpowiedzi na pytania pomocnicze:
1. Jaki był stosunek najwyższych hierarchów Kościoła katolickiego do problemu dezintegracji społeczeństwa Ziem Odzyskanych?
2. Jak w praktyce realizowano ich politykę na terenie Pomorza Zachodniego?
3. Jakie były efekty działalność Kościoła w zakresie procesów integracyjnych lo­kalnej społeczności?
Dodatkowe zadanie stanowi ukazanie siły aktywności Kościoła w ramach od­działywania na procesy integracyjne, słabych i mocnych stron jego pracy oraz próba oceny skuteczności podejmowanych działań.

W monografii z jednej strony zaprezentowano możliwości, ograniczenia, metody i narzędzia stosowane przez Kościół w jego posłudze duszpasterskiej w regionie. Z drugiej - starano się przeanalizować i dokonać oceny wpływu duchownych na procesy integracyjne z perspektywy badanej instytucji, społe­czeństwa i polskiej racji stanu.

Ze wstępu

Książka Kościół rzymskokatolicki w procesach integracyjnych na Pomorzu Zachodnim w latach 1945-1956 - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego.

Książka posiada 369 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kościół rzymskokatolicki w procesach integracyjnych na Pomorzu Zachodnim..."
Marta Cichocka - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: