pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Koronki do Najświętrzego Serca Jezusowego. Tom 2. Męka

Autor książki:

o. Leon J. Dehon

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Księży Sercanów
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 172 s.
Wymiar: 195x125 mm
EAN: 9788375195088
ISBN: 978-83-7519-508-8
Data: 2021-03-23
16.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Koronka (łac. corona, corona rosea) jest rodzajem ustnej modlitwy prywatnej lub wspólnotowej, polegającej na powtarzaniu prostych formuł modlitewnych, krótkich wezwań modlitw z równoczesnym przesuwaniem paciorków lub korali nanizanych na sznurek. Może być poświęcona czci Osób Boskich, Maryi, aniołów i świętych.
Koronki do Najświętszego Serca Jezusowego (Couronnes d amour au Sacr-Coeur) wydane w 1905 roku są teologiczną wykładnią duchowości o. Leona Jana Dehona. Składają się one z 93 medytacji, będących komentarzem do misterium Wcielenia, Męki i Eucharystii. Niniejszy tom poświęcony jest misterium Męki Jezusa Chrystusa.
Męka i śmierć krzyżowa Jezusa jako ofiara odkupieńcza przywróciła po grzechu pierworodnym pierwotny porządek stworzenia, a także objawiła szczyt miłości Syna do Ojca i każdego człowieka. Ojciec Dehon kontempluje to misterium w życiu Zbawiciela, rozpoczynając od zbawczego wydarzenia Wieczernika (początek zdrady Judasza, będącej figurą wszystkich zdrad i świętokradztw) przez Górę Oliwną (miejsce modlitwy i duchowej agonii wywołanej cierpieniem moralnym związanym ze stanem grzesznego człowieka i całego stworzenia), pojmanie Jezusa, proces przed Herodem, Sanhedrynem i Piłatem, drogę krzyżową, a kończąc na ukrzyżowaniu na Kalwarii i złożeniu w grobie.

Książka "Koronki do Najświętrzego Serca Jezusowego. Tom 2. Męka" - o. Leon J. Dehon - oprawa miękka - Wydawnictwo Księży Sercanów. Książka posiada 172 stron i została wydana w 2019 r. Cena 16.54 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]