pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Niewiasta z Ap 12

Autor książki:

Barbara Barylak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Serafin
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 520 s.
Wymiar: 210x148 mm
EAN: 9788366779488
ISBN: 978-83-6677-948-8
Data: 2022-06-24
42.60  49.90  7.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jest to nie tylko oparta na najnowszych światowych badaniach monografia na temat najbardziej tajemniczej i intrygującej księgi Biblii Apokalipsy Świętego Jana, lecz także wspaniała lektura duchowa biblijnego tekstu odzwierciedlającego życie wspólnoty Kościoła w warunkach prześladowań.

Choć Kościół dotarł już w swojej pielgrzymce do XXI wieku, to jednak jego kondycja i status w świecie nie uległy zmianie Mistyczne Ciało Chrystusa jest nadal prześladowane w tylu zakątkach świata. Autorka książki pokazuje, że cierpienie i walka Ludu Bożego ze złem jest nieodłącznym elementem każdego etapu historii zbawienia. Zwycięstwo Mesjasza Syna Niewiasty z Ap 12 już się jednak dokonało raz na zawsze, dlatego chrześcijanin niezależnie od tego w jak trudnych okolicznościach przyszło mu żyć, nie powinien nigdy tracić z oczu nadziei zbawienia.

ks. prof. dr hab. Janusz Kręcidło MS

UKSW w Warszawie

Niewiasta z Ap 12 przedstawia wizję Kościoła pielgrzymującego i prześladowanego na przestrzeni wieków. Kościół ten ukazany jest jednak w perspektywie eschatologicznej, w kontekście zwycięstwa Baranka (Ap 12,9-10), stąd jego cierpienia złączone z tajemnicą Krzyża i Zmartwychwstania Chrystusa mają również wymiar paschalny, oczyszczający i przemieniający.

Z tych powodów dramatyczne losy Kościoła, choć nie są lekturą łatwą, emanują jednak nadzieją prawdziwą i pewną. Chrystus bowiem już udowodnił, że miłość jest silniejsza od zła, grzechu i śmierci. Dzięki paschalnemu zwycięstwu Jezusa, z Jego chwalebnych Ran w rany cierpiącego Kościoła wlewa się Duch Święty, niosąc pokój i przebaczenie, przemieniając ból w narzędzie miłości i miłosierdzia.

Autorka

Książka "Niewiasta z Ap 12" - Barbara Barylak - oprawa miękka - Wydawnictwo Serafin. Książka posiada 520 stron i została wydana w 2022 r. Cena 42.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]