pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Koniec Świata

Autor książki:

Andrzej Fiedoruk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Stowarzyszenie Dorzecze
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
EAN: 9788364319068
ISBN: 978-83-6431-906-8
Data: 2020-11-02
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Andrzej Fiedoruk - wybitny znawca i przewodnik po podlaskiej tradycji kulinarnej, potrafiący dowieść jej oryginalności i niepowtarzalności, pasjonat i gawędziarz jest twórcą rozpoznawalnym w całej Polsce. Z wykształcenia historyk, tropi i opisuje wątki kultury materialnej regionu Podlasia, pokazując jej barwność, wyjątkowość i niepowtarzalny charakter.

W dorobku ma kilkanaście pozycji książkowych, dotyczących najrozmaitszych aspektów dawnej i współczesnej kuchni polskiej, regionalnych obyczajów Związanych bądź z wytwarzaniem, bądź ze spożywaniem równych produktów, kulturą stołu i obrzędowością.

Fiedoruk często łączy historię regionu z narracją o codzienności mieszkańców Podlasia. Czytelnicy wysoko sobie cenią zarówno jego opowieści o dawnych karczmach i zajazdach podlaskich, jak też o sposobach wytwarzania i spożywania napoi alkoholowych, wędlin czy chleba. Ogromnym sukcesem była jego ostatnia książka Moje białostockie powidoki, o dawnym Białymstoku, pięknie wydana i ilustrowana.

Książka "Koniec Świata" - Andrzej Fiedoruk - oprawa miękka - Wydawnictwo Stowarzyszenie Dorzecze. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2020 r.