pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
Meryl Streep. Znowu ona! - okładka książki
Meryl Streep. Znowu ona! pozycja dostępna
»
»
»
Koń nie jest nowy. O rekwizytach w teatrze
książka:

Koń nie jest nowy. O rekwizytach w teatrze

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788323342816
ISBN: 978-83-2334-281-6
Data: 2017-09-20
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Koń nie jest nowy. O rekwizytach w teatrze - Katarzyna Waligóra - opis książki:

"Katarzyna Waligóra pokazuje teatr jako zdarzenie, w którym splata się podmiotowość ludzka i pozaludzka. Oddaje głos rekwizytom, które okazują się ukrytymi sprawcami procesu twórczego; czasem partnerami, innym razem antagonistami aktorów. Interesują ją zarówno przedmioty trywialne i codzienne, jak i przedmioty-palimpsesty, zanurzone w sieci nakładających się na siebie znaczeń; przedmioty, które funkcjonują jako miejsca wspólne zbiorowej wyobraźni, jak strój Konrada z Dziadów. Perspektywa, w której widać sprawczość rekwizytów w procesie twórczym, była możliwa dzięki odrzuceniu chłodnej, zdystansowanej pozycji badawczej. Autorka rozumie, że transparentność naukowej narracji jest tak naprawdę strategią wytwarzania obiektywizmu, manifestacyjnie więc zajmuje pozycję odmienną. Przyznaje się do emocjonalnego zaangażowania i kibicowania artystom, podgląda teatralne działania od kulis, od strony pracowni i magazynów."
Z recenzji dr Moniki Żółkoś
"Bardzo więc kibicuję tej książce: jest ożywczo nowatorska, świetnie skomponowana, stanowi świadectwo nowego typu pracy teatrologicznej (wreszcie! wchodzącej w bliski kontakt z teatrem), a przy pozorach niemal reportażowej (więc wciągającej) narracji twardo trzyma się naukowych standardów."
Z recenzji prof. Ewy Guderian-Czaplińskej
Katarzyna Waligóra - doktorantka w Katedrze Dramatu i Teatru na Uniwersytecie Jagiellońskim, recenzentka teatralna stale współpracująca z pismem "Didaskalia" i portalem taniecpolska.pl, prowadzi także warsztaty edukacyjne o teatrze dla młodzieży i dorosłych.

Książka „Koń nie jest nowy. O rekwizytach w teatrze” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 128 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Koń nie jest nowy. O rekwizytach w teatrze"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pedagogiczne aspekty procesu kreowania - okładka książki
Pedagogiczne aspekty procesu kreowania postaci... Agnieszka Włoch, Klaudia Maćkowiak (red.)