pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Komisarz Praw Człowieka Rady Europy jako podmiot oddziałujący na ochronę praw człowieka w państwach

Autor książki:

Sylweriusz M. Królak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 369 s.
EAN: 9788381806329
ISBN: 978-83-8180-632-9
Data: 2022-08-22
35.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Choć na temat Komisarza ukazało się wiele opracowań cząstkowych, to jednak brakowało dotychczas monografii, która kompleksowo wypełniłaby tę lukę. W swej analizie Autor szeroko wykorzystał piśmiennictwo naukowe, sięgając do licznych publikacji angielskojęzycznych. Co warte uwagi, Autor dokonał oryginalnych ocen działalności Komisarza, niewolnych od krytycznych uwag i wskazywania na czynniki, które osłabiają efektywność działania tej instytucji. Nie ulega wątpliwości, że książka ta wnosi istotny wkład do analizy działalności Komisarza Praw Człowieka Rady Europy, ale też ma duże znaczenie dla szerszego poznania uwarunkowań efektywności europejskiego systemu ochrony praw człowieka.

Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Jerzego Jaskierni
Monografia dotyczy zagadnień stosowania w praktyce modelu ochrony praw człowieka, który ukształtował się w rezultacie rozwiązań przyjętych w Radzie Europy. Ochrona praw człowieka stanowi centralny problem współczesnych nauk prawnych i politycznych, ma też kluczowe znaczenie dla tożsamości europejskiej. Tym samym podjęte przez Autora zagadnienia oddziaływania Komisarza Praw Człowieka na respektowanie tych praw w państwach należących do Rady Europy sytuuje się wśród najbardziej aktualnych wątków współczesnej debaty zarówno akademickiej, jak i politycznej. Instytucja Komisarza Praw Człowieka Rady Europy, zwłaszcza w kontekście jego funkcjonowania, nie została podjęta w krajowej literaturze w takim zakresie i z taką starannością, jakie prezentuje przedmiotowa monografia. Właściwy Autorowi - jasny i uporządkowany - sposób przedstawiania złożonej problematyki zachęca do lektury. Na podkreślenie zasługują też walory erudycyjne książki.

Z recenzji wydawniczej dr. hab. Ryszarda Piotrowskiego, prof. UW

Książka "Komisarz Praw Człowieka Rady Europy jako podmiot oddziałujący na ochronę praw człowieka w państwach" - Sylweriusz M. Królak - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 369 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.75 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.