pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Komentarz do Kodeksu Cywilnego. Księga pierwsza. Część ogólna
Tytuł książki:

Komentarz do Kodeksu Cywilnego. Księga pierwsza. Część ogólna

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 568 s.
Wymiar: 175x243 mm
EAN: 9788376206257
ISBN: 978-83-7620-625-7
Data: 2011-04-19
pozycja niedostępna
Produkty podobne:

Stan prawny na 1 kwietnia 2011 roku.
Jest to już dziesiąte wydanie tej książki. Choć wchodzi ona w skład cieszącej się niesłabnącym powodzeniem u Czytelników czteroczęściowej edycji (odpowiadającej systematyce Kodeksu), to w zakresie przepisów ogólnych nie wymaga sięgania do pozostałych części.
Cechą szczególną Kodeksu cywilnego jest to, że obejmuje on podstawowe przepisy regulujące stosunki cywilnoprawne, czyli stosunki zaliczane - zarówno w doktrynie, jak i w judykaturze - do spraw cywilnych.
Przepisy Kodeksu stosuje się w sprawie cywilnej w każdym wypadku, gdy przepisy szczególne, regulujące stosunki cywilnoprawne, nie normują jakiegoś zagadnienia (np. zdolności do czynności prawnych, terminów, przedawnienia). Część ogólna Kodeksu cywilnego ma w tym wypadku szczególne znaczenie; jej przepisy spinają niejako w jedną całość normy cywilnoprawne znajdujące się w różnych aktach normatywnych. Umożliwia to stosowanie tych przepisów według jednolitych zasad.
Zmiany i uzupełnienia wprowadzone do tego wydania wynikają z uaktualnienia stanu prawnego, a także z konieczności uwzględnienia znaczących pozycji piśmiennictwa oraz najnowszego orzecznictwa Sądu Najwyższego.
Książka będzie nieocenioną pomocą dla sędziów, adwokatów, radców prawnych, aplikantów i wszystkich pragnących pogłębiać swą wiedzę na temat materialnego prawa cywilnego.
Autorzy publikacji to wybitni prawnicy cywiliści, sędziowie Sądu Najwyższego w stanie spoczynku.

Książka "Komentarz do Kodeksu Cywilnego. Księga pierwsza. Część ogólna" - Stanisław Dmowski, Stanisław Rudnicki - oprawa twarda - Wydawnictwo LexisNexis. Książka posiada 568 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Stanisław Dmowski, Stanisław Rudnicki - autor m.in.: