pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Skauci w polu. Podręcznik dla harcerzy. Seria: Przywrócić Pamięć
Tytuł książki:

Skauci w polu. Podręcznik dla harcerzy. Seria: Przywrócić Pamięć

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 108 s.
Wymiar: 120x160 mm
EAN: 9788380952690
ISBN: 978-83-8095-269-0
Data: 2018-02-26
17.69  24.00  6.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Skauci w polu. Podręcznik dla harcerzy. Seria: Przywrócić Pamięć - Stanisław Rudnicki, Kazimierz Betley - opis książki:

Reprint z 1917 r. "Skauci w polu".

Harcerze. Napisaliśmy tę książeczkę dla was, zamykając w niej niejedno z naszych doświadczeń.

Nazwaliśmy ją podręcznikiem, nie chcemy jednak, byście się z niej ślepo uczyli.

Zarówno, jak "Vade mecum Skauta", lub "Kalendarzyk Skauta", niech i ta "Bibljoteczka" służy wam w polu, czy w izbie, w mieście, czy na wsi, ale niech służy jako podstawa do ćwiczeń praktycznych. Każde zdanie powinno być przerobione i sprawdzone praktycznie. Szarże dostają nowy materjał do gawęd; pamiętać jednak trzeba, że jest to tylko materjał dla pogłębienia i rozszerzenia pracy harcerskiej, materjał, który sami rozszerzyć możecie, podając swe osobiste, ciekawe przykłady i uwagi, materjał który jest tylko podstawą i ogólną wytyczną do koniecznych ćwiczeń praktycznych.

W książeczce tej znajdziecie wiele rzeczy zawartych w regulaminach wojskowych służby polowej przystosowanych do celów harcerskich. Uderza was, zapewne, zupełny brak paragrafów. Myśmy jednak trzymali się tego układu, chcąc podkreślić, że przedmiot "Skauci w polu" nie może być traktowany ściśle regulaminowo, że przerabiać go trzeba praktycznie, teorją przeplatać praktykę, dążyć zaś należy przy omawianiu ich do formy raczej zwięzłej i zajmującej gawędy; przy ćwiczeniach, do wyrobienia samodzielności i szybkiej orjentacji w polu, energji zaś i dokładności w zorganizowaniu polowych ćwiczeń harcerskich.

Przedmiot "Skauci w polu" obejmuje o wiele więcej, niż to, co przedstawiliśmy wam w pierwszym tomiku; - nie mówiliśmy tu ani o życiu obozowym, ani o ćwiczeniach zmysłów, ani o pracach pionierskich i t. d. O tym nie zapominajcie i my też nie zapomnimy, starając się przedstawić powyższe w następnych książeczkach lub w piśmie harcerskim.

Zastrzeżenia i uwagi, które tu uczyniliśmy, zastosować wypadnie i do innych tomików "Bibljoteczki harcerskiej", traktujących o podobnych przedmiotach. Jeśli macie więcej uwag i spostrzeżeń, podzielcie się z nami.

Książka „Skauci w polu. Podręcznik dla harcerzy. Seria: Przywrócić Pamięć” - oprawa twarda - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 108 stron i została wydana w 2018 r. Cena 17.69 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Skauci w polu. Podręcznik dla harcerzy. Seria: Przywrócić Pamięć"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: