pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kołysanka z Auschwitz / Światło ukryte. PAKIET

Autor książki:

Mario Escobar, Sharon Cameron

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 720 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788366654891
ISBN: 978-83-6665-489-1
Data: 2021-01-21
50.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Poruszające powieści o wielkiej odwadze i poświęceniu w cieniu wojny.

Historie oparte na prawdziwych wydarzeniach.

W pakiecie znajdują się:
Kołysanka z Auschwitz Mario Escobara
Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować.

Helene Hannemann, rodowita Niemka, mieszka z mężem romskiego pochodzenia, z którym ma piątkę dzieci. Pewnego poranka 1943 roku do ich życia wkracza niemiecka policja nasłana przez SS. Najbliżsi Helene mają opuścić mieszkanie i zostać zesłani do obozu Auschwitz-Birkenau. Kobieta nie wyobraża sobie życia bez rodziny i dobrowolnie decyduje się na zesłanie do obozowego piekła.

Gdy doktor Mengele zleca założenie przedszkola, wyznacza Helene do opieki nad obozowymi dziećmi. Mają zająć baraki obok jego laboratorium. Kobieta nie ma złudzeń co do jego okrutnych intencji. Wspólnie z innymi więźniarkami zaczyna rozpaczliwą walkę o obozowe dzieci. Każdego dnia próbuje złagodzić ich cierpienia, chociaż wie, że los jej podopiecznych jest z góry przesądzony.

Światło ukryte w mroku Sharon Cameron
Niezwykła historia sióstr Podgórskich z Przemyśla, które w czasie wojny ukrywały na poddaszu trzynaścioro Żydów. Pełna nadziei opowieść o bezinteresownym niesieniu dobra, które może ocalić życie.

Książka "Kołysanka z Auschwitz / Światło ukryte. PAKIET" - Mario Escobar, Sharon Cameron - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Kobiece. Książka posiada 720 stron i została wydana w 2021 r. Cena 50.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.