pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ostatni pociąg

Autor książki:

Meg Waite Clayton

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 536 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788366611436
ISBN: 978-83-6661-143-6
Data: 2020-08-11
31.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Tysiące dzieci, którym wojna odebrała dom.

Niezwykła kobieta, która zmierzyła się z Adolfem Eichmannem, aby je ratować.

Austria, 1936 rok. Dla piętnastoletniego Stephana, chłopaka z zamożnej i wpływowej żydowskiej rodziny, naziści są zaledwie hałaśliwymi, pozbawionymi wpływów nudziarzami. Jego najbliższą przyjaciółką jest błyskotliwa Žofie-Helene, której matka prowadzi postępową antynazistowską gazetę. Gdy naziści przejmują kontrolę, ich beztroskie życie zamienia się w koszmar.

Jest dla nich jednak iskierka nadziei. Holenderka Truus Wijsmuller, bojowniczka ruchu oporu, ryzykuje życiem, pragnąc ocalić jak najwięcej ludzkich istnień, i organizuje transport uchodźców do Wielkiej Brytanii. Musi zmierzyć się z Adolfem Eichmannem, nazistowskim biurokratą. Dzięki zdeterminowanej Truus zarówno Stephan oraz Zofie-Helene, jak i tysiące innych dzieci mają szansę na dotarcie za granicę, gdzie czeka ich równie niepewna przyszłość.

__
"Ostatni pociąg to absolutnie fascynująca, pięknie oddana historia miłości, straty i heroizmu wśród mrocznych dni poprzedzających II wojnę światową. Clayton doskonale oddaje napięcie i boleść tamtych czasów. To portret kobiet, które walczą o to, co wydaje się niemożliwe - szansę na uratowanie dzieci". - Kristin Hannah, autorka bestsellerów Słowik i Wielka samotność
"Z zachwytem przeczytałam tę znakomitą książkę poruszającą temat kindertransportów, powieść, w której współczucie przeplata się z nadzieją i miłością. Dziękuję, Meg Waite Clayton, że przypomniałaś nam o tym, co może się dziać, kiedy dobrzy ludzie zmówią się przeciwko złu". - Heather Morris, autorka bestsellerów Tatuażysta z Auschwitz i Podróż Cilki

Książka "Ostatni pociąg" - Meg Waite Clayton - oprawa twarda - Wydawnictwo Kobiece. Książka posiada 536 stron i została wydana w 2020 r. Cena 31.01 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.