pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kobieta. Wiedza. Nauka. Uniwersytety. Europa i świat. Seria: Kobieta wczoraj i dziś

Autor książki:

Monika Malinowska

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 252 s.
EAN: 9788380171527
ISBN: 978-83-8017-152-7
Data: 2019-12-23
35.23 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja jest pracą bardzo różnorodną tematycznie, już choćby z uwagi na uwzględnienie szerokiego kontekstu kulturowego, który wychodzi poza Europę i kieruje uwagę Czytelnika także na grunt afrykański czy azjatycki. Bogaty jest też materiał empiryczny badany w poszczególnych przyczynkach, bo należą do niego zarówno teksty stricte literackie, jak też filozoficzne, publicystyczne czy literatura dokumentu osobistego. Autorzy artykułów wywodzą się z różnych ośrodków akademickich i reprezentują - jak pokazują ich artykuły - różnorodne dyscypliny naukowe.

Celem projektu są badania, które obejmują swoim zakresem dziedziny naukowe zaangażowane w studia nad kobietą w ramach dziedzictwa kulturowego Europy w okresie od średniowiecza po narodziny feminizmu. Okres ten jest charakterystyczny dla wielowiekowej polemiki, która obecnie nosi miano querelle des femmes (spór o kobiety). Z zasady swej projekt ten stanowi pluridyscyplinarne studia oraz badania komparatystyczne skupiające się na śledzeniu historii odnoszącej się do wspomnianej debaty wokół roli i miejsca kobiet w społeczeństwach europejskich. Projekt naukowo-badawczy "Kobieta epok dawnych" wpisuje się w europejski nurt studiów nad kobietą i stanowi ich polski odpowiednik.

Książka "Kobieta. Wiedza. Nauka. Uniwersytety. Europa i świat. Seria: Kobieta wczoraj i dziś" - Monika Malinowska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 252 stron i została wydana w 2019 r. Cena 35.23 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.