pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata

Autor książki:

Magdalena Wolińska-Riedi

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788324059003
ISBN: 978-83-2405-900-3
Data: 2019-09-19
31.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Poznaj świat, do którego dostęp mają tylko nieliczni!
Watykan - miejsce od wieków wzbudzające emocje, mające swoje sekrety, niedostępne. Rozbudzające wyobraźnię pisarzy i reżyserów. Wielu próbowało zgłębiać jego tajemnice.

Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet, mieszkała za Spiżową Bramą przez prawie dwadzieścia lat. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda codzienne życie w najmniejszym państwie świata. Zdradza zaskakujące fakty i ciekawostki. Tłumaczy, jak działa system karny, administracyjny, opieka medyczna. Jak wygląda watykański paszport, ile cel ma tamtejsze więzienie i czy dzieci mogą zapraszać kolegów i robić w watykańskim mieszkaniu imprezy?
Watykan to nie tylko siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego, to również miejsce życia blisko czterystu obywateli, z czego stu świeckich, których sąsiadem jest sam papież.

Magdalena Wolińska-Riedi - znana dziennikarka, obywatelka Watykanu.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka "Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata" - Magdalena Wolińska-Riedi - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2019 r. Cena 31.75 zł. Zapraszamy na zakupy!