pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zdarzyło się w Watykanie. Nieznane historie zza Spiżowej Bramy

Autor książki:

Magdalena Wolińska-Riedi

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 288 s.
EAN: 9788324060931
ISBN: 978-83-2406-093-1
Data: 2020-10-15
31.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Nowa książka Magdaleny Wolińskiej-Riedi, autorki bestsellerowej Kobiety w Watykanie
Demetrio - przez cztery dekady pracownik Drukarni Watykańskiej. To spod jego ręki wyszły okładki L Osservatore Romano na takie okazje, jak wybór Karola Wojtyły czy śmierć Jana Pawła II. To on po zamachu w 1981 roku uratował papieża przed spadnięciem z noszy, w ostatniej chwili podtrzymując jego bezwładne ciało.

Paolo - inżynier, ale też wynalazca. To dzięki niemu Jan Paweł II mógł odprawiać msze i spotykać się z wiernymi prawie do końca. Tworzył przemyślne urządzenia, podjazdy, wózki, które wspierały coraz słabszego papieża. Jego pomysłowość wielokrotnie ratowała sytuację. Wstawił nawet fotel fryzjera Jana XXIII do papamobile.

Luciano - w trakcie ponad 40 lat pracy zajmował wiele stanowisk. Ale najbardziej lubi obsługiwać windę, którą najwięksi tego świata jeździli wprost do papieskiego apartamentu. Opowiada, jak uspokajał zdenerwowanego przed spotkaniem z papieżem Fidela Castro czy cierpiącego na klaustrofobię Woodyego Allena.

Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet, mieszkała za Spiżową Bramą przez prawie 20 lat. Teraz rozmawia z innymi świeckimi pracownikami i mieszkańcami Watykanu, którzy jeszcze nigdy nie opowiadali o swoich przeżyciach. I choć o jej rozmówcach nie słyszał właściwie nikt, przez dziesiątki lat żyli i pracowali w świecie, do którego dostęp mają tylko nieliczni. Odkrywają tajemnice tego zamkniętego miejsca, dzielą się związanymi z nim niezwykłymi historiami, a także swoimi osobistymi spotkaniami z Janem Pawłem II. Rozmowy przeplatane są również wyjątkowymi wspomnieniami autorki.

Książka "Zdarzyło się w Watykanie. Nieznane historie zza Spiżowej Bramy" - Magdalena Wolińska-Riedi - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2020 r. Cena 31.82 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.