pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) Tworzenie, wdrażanie i stosowanie

Autor książki:

David Parmenter

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 368 s.
EAN: 9788328385238
ISBN: 978-83-2838-523-8
Data: 2021-07-28
Cena wydawcy: 79.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Kluczowe wskaźniki efektywności (ang. Key Performance Indicators, KPI) to jedne z najważniejszych narzędzi zarządzania w organizacjach. Mają ułatwiać ocenę działania organizacji poprzez pomiar stopnia realizacji jej celów, a przez to przyczyniać się do podejmowania właściwych decyzji. Niestety, w wielu przypadkach przyjmuje się niewłaściwe KPI, co prowadzi do nieodpowiednich działań i spowalnia projekty. Konsekwencją jest niższa jakość współpracy z innymi jednostkami i ogólne pogorszenie pozycji organizacji. Tymczasem jednym z warunków sukcesu zarządzania jest właściwe rozumienie i stosowanie wskaźników efektywności, a początkiem tego rozumienia - ich podział na wskaźniki rezultatu i wskaźniki efektywności.

Celem niniejszej książki jest wsparcie organizacji w opracowywaniu, wdrażaniu i stosowaniu najskuteczniejszych, zwycięskich KPI - takich miar efektywności, które mogą bardzo wiele zmienić poprzez sukcesywne dostosowywanie codziennych działań do strategicznych celów organizacji. Autor pokazał, w jaki sposób kierownicy mogą uniknąć najgroźniejszych pułapek i stworzyć KPI, które staną się cennym narzędziem zarządczym. Zaprezentowana metodologia jest prosta, zrozumiała, a przede wszystkim praktyczna. Dla każdego, kto ma wdrożyć KPI w swojej organizacji, ta książka okaże się bezcenna.

Z książki dowiesz się przede wszystkim:
czym są KPI,
jakie są najistotniejsze różnice pomiędzy wskaźnikami rezultatu i efektywności,
jak wygląda nowy, uproszczony, sześcioetapowy proces ustalania i stosowania KPI,
jakie zagrożenia płyną z niewłaściwego stosowania miar efektywności,
jak ustalać skuteczne miary efektywności,
jakiego zestawu narzędzi użyć, żeby umożliwić organizacji znalezienie kluczowych czynników sukcesu - źródła wszystkich istotnych miar.

Klucz do stworzenia prawdziwie zwycięskich KPI leży w Twoich rękach!

Książka "Kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) Tworzenie, wdrażanie i stosowanie" - David Parmenter - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2021 r.