pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Klucze do Rosji. Tematy i strategie współczesnych narracji podróżniczych
Tytuł książki:

Klucze do Rosji. Tematy i strategie współczesnych narracji podróżniczych

Autor książki:

Ewa Pogonowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 294 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788322791356
ISBN: 978-83-2279-135-6
Data: 2018-12-20
32.44  37.80  5.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Obok klasyków dokumentalnej prozy podróżniczej lub pretendentów do tego miana znaleźli się w opracowaniu zarówno aplikanci reporterskiego (czy - literackiego) fachu, jak również podróżnicy niezawodowcy. Łączy ich jedno - wszyscy oni szukają klucza(y) do Rosji. Starałam się śledzić przejawy polskiej jednomyślności, a może raczej jednogłosowości, w narracjach o świecie rosyjskim. Ale pragnęłam też zwrócić uwagę na kontrapunkty i miejsca dialogu, na dyskursy, które odznaczają się kategorycznością sądów oraz takie, które odżegnują się od arbitralnych podsumowań.

Całość podzieliłam na dwie części. Układ ten wyznacza główną oś moich refleksji, które, by ująć to najprościej, koncentrują się wokół dwóch zapytań: "jak?", czyli o strategię podróżniczych opowieści, i "co?", czyli o tematy. Niemniej płaszczyzny te na siebie zachodzą. Publikacja niniejsza nie rości sobie praw do bycia kompendium traktującym o współczesnej polskiej literaturze podróżniczej dotyczącej Rosji, literaturze - skądinąd - żywej, dynamicznie się rozrastającej. Każdy z rozdziałów funkcjonować może samoistnie. Omówione dyskursy oraz podjęte wątki tematyczne mają charakter egzemplifikujący, lecz mam nadzieję, że trafnie wskazują na ważne tropy polskich narracji podróżniczych.

Ze Wstępu

Książka "Klucze do Rosji. Tematy i strategie współczesnych narracji podróżniczych" - Ewa Pogonowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej. Książka posiada 294 stron i została wydana w 2018 r. Cena 32.44 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ewa Pogonowska - autor m.in.:
Produkty podobne: