pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kierkegaard

Autor książki:

Walter Lowrie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Antyk Marek Derewiecki
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 672 s.
Wymiar: 157x210 mm
EAN: 9788361199441
ISBN: 978-83-61199-44-1
Data: 2011-12-13
49.69  69.30  19.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni


W prezentowanej biografii-monografii Walter Lowrie mówi o ­Sørenie Kierkegaardzie nad wyraz dokładnie, historycznie, bez apoteozy i bez karykatury. Dostrzega w nim człowieka o wyjątkowej wrażliwości, który pochyla się ze zro­zu­mie­niem i głębokim współczuciem nad ludzkim losem. Przede wszystkim widzi w nim jednak myśliciela, który piętnuje jałowość refleksji i przeżyć jemu współczesnych, zwracając szczególną uwagę na "egzystencjalne problemy” związane z duchową odnową człowieka.
Zaakcentowanie tych właśnie wątków, dotyczących stadium religijnego, a nie estetycznego czy etycznego, w po­wią­za­niu z wewnętrznymi rozterkami samego Kierke­gaarda, stanowi treść biografii Lowriego. Autor pisze swoją fi­lo­zo­ficzno-teologiczną egzegezę życia i twórczości duń­skiego myśliciela w oparciu o konkretne fakty oraz pisma, które umieszcza w chronologicznym porządku. Co więcej, swą wspaniałą poetycką prozą, w harmonijnych kadencjach o muzycznej dźwięczności, biograf wyraża swój głęboki podziw dla Myśliciela z Kopenhagi. Objaśnia proces twórczy, istotę i sens dzieła genialnego filozofa, teologa i pisarza, którego wielkość nie przeminęła z czasem. Dzieje się tak, ponieważ Kierkegaard jest dla nas wzorem, czego nie sposób ignorować. To jedna z ostatnich wielkich osobowości w całej historii filozofii.
(fragment Wstępu tłumacza)

Książka "Kierkegaard" - Walter Lowrie - oprawa twarda - Wydawnictwo Antyk Marek Derewiecki. Książka posiada 672 stron i została wydana w 2011 r. Cena 49.69 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Fenomenologia ducha - okładka książki

Fenomenologia ducha

Georg Wilhelm Friedrich Hegel
Produkty podobne: