pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Karl Lőwith a heglowski rozwój ducha w XIX wieku

Autor książki:

Henryk Benisz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 500 s.
Wymiar: 175x250 mm
EAN: 9788373954175
ISBN: 978-83-7395-417-5
Data: 2011-05-31
49.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autor książki, nawiązując do historycznokrytycznych rozważań Löwitha, spróbował na nowo zrekonstruować heglowski nurt myślenia dialektycznego w XIX-wiecznej filozofii.
Koncepcje Marksa, Kierkegaarda i Schopenhauera stanowią tu "antytezy” idealizmu Hegla, natomiast koncepcja Nietzschego przyjmuje postać finalnej "syntezy”, dopełniającej dzieje heglizmu.
Dionizyjska filozofia Nietzschego w swoisty sposób syntetyzuje też powstałą za sprawą Hegla filozofię ducha z zainicjowaną przez Goethego filozofią życia. W XIX wieku oba te nurty biegły równolegle i wzajemnie się uzupełniały, przy czym – wbrew opinii Löwitha – wydaje się, że filozofia życia, mimo iż jest mniej spektakularna od filozofii ducha, dysponuje większą dynamiką rozwojową i dlatego poprzez Nietzschego będzie inspirująco oddziaływać na kolejne pokolenia współczesnych myślicieli.
Książka ta jest przeznaczona dla osób interesujących się historią filozofii i kultury, a zwłaszcza istotnymi kwestiami humanistycznymi.

Książka "Karl Lőwith a heglowski rozwój ducha w XIX wieku" - Henryk Benisz - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 500 stron i została wydana w 2011 r. Cena 49.22 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.