pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Karty obrazkowe. Poznaję świat.
Karty obrazkowe. Poznaję świat. Kolory 12.37 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Karty obrazkowe. Poznaję świat.
Karty obrazkowe. Poznaję świat. Dźwięki 10.31 zł pozycja dostępna!
książka:

Karty obrazkowe. Poznaję świat. Zawody

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edgard
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 34 s.
Wymiar: 110x110 mm
EAN: 9788377885611
ISBN: 978-83-7788-561-1
Data: 2015-07-14
Cena wydawcy: 14.99 złpozycja niedostępna

Karty obrazkowe. Poznaję świat. Zawody - opis książki:

Karty obrazkowe Poznaję świat Zawody (poradnik dla opiekunów + 17 kart obrazkowych) to wyjątkowy zestaw dla najmłodszych wspomagający rozwój społeczny i umiejętność myślenia logicznego. Już dla dzieci od 2. roku życia!
Wraz z rozwojem społecznym małego człowieka wzrasta jego potrzeba bycia niezależnym i samodzielnym, nawiązywania interakcji z dziećmi i dorosłymi oraz aktywnego poznawania otaczającej go rzeczywistości. Pakiet Karty obrazkowe Poznaję świat Zawody pomaga rozpoznawać osoby wykonujące różne profesje oraz atrybuty ich pracy. Dzieci nauczą się również, kogo należy poprosić o pomoc w konkretnych sytuacjach, oraz zwracać uwagę na charakterystyczne elementy stroju, cechy osobowości i umiejętności potrzebne, by wykonywać daną pracę.

Poradnik Poznaję świat, autorstwa Natalii i Krzysztofa Minge, zawiera komentarz doświadczonych psychologów dziecięcych oraz pomysły na gry i zabawy z kartami. Karty obrazkowe są integralną częścią książki. W skład zestawu wchodzi 17 trwałych, starannie wykonanych kart obrazkowych, na których zamieszczono kolorowe, realistyczne fotografie, dostosowane do percepcji najmłodszych dzieci, przedstawiające osoby wykonujące różne zawody (awers) oraz atrybuty związane z ich pracą (rewers).

Korzystanie z kolorowych, usztywnianych kart pozwala zapoznać się z wykonywanymi przez ludzi zawodami - zarówno z tymi, z którymi dziecko może spotkać się na co dzień (np. kwiaciarka, fryzjer, lekarka), jak i z tymi, z którymi styka się znacznie rzadziej lub wcale (np. astronauta, mechanik samochodowy, strażak). Zabawa w dopasowywanie umieszczonych na odwrocie kart przedmiotów - atrybutów związanych z pracą do osoby ją wykonującej pomaga rozwinąć nie tylko wiedzę, lecz także umiejętność kojarzenia i myślenia logicznego. Ponadto ćwiczenia z kartami nauczą dziecko prawidłowo określać sytuacje, w których potrzebna jest pomoc osób wykonujących dany zawód, a także opisać przeznaczenie atrybutów do pracy podczas zabaw w pantomimę lub kalambury.

Obrazki zostały tak dobrane, aby wspomagały rozwój poznawczy i społeczny w formie najbardziej naturalnej dla dzieci w tym wieku, czyli podczas wspólnej zabawy!
Pakiet zawiera:
- Poradnik dla opiekunów przygotowany przez doświadczonych psychologów dziecięcych z pomysłami na gry i zabawy z wykorzystaniem kart
- 17 kolorowych, usztywnianych i trwałych kart z realistycznymi zdjęciami dostosowanymi do percepcji najmłodszych.

Książka „Karty obrazkowe. Poznaję świat. Zawody” - oprawa twarda - Wydawnictwo Edgard.

Książka posiada 34 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Młody Giercownik; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-11-02
Karty edukacyjne dla małych dzieci, świetny poradnik dla rodzica, jak mądrze się bawić.
skomentuj opinię/recenzję [+]