pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kara śmierci. Powracający dylemat

Autor książki:

Piotr Bartula

Dane szczegółowe:
Wydawca: ARCANA
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 196 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788389243799
ISBN: 978-83-8924-379-9
Data: 2007-06-19
Cena wydawcy: 21.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Piotr Bartula, filozof i publicysta, pracownik naukowy Zakładu Filozofii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, związany ideowo z formacją konserwatywno-liberalną. Zajmuje się polską i zachodnią filozofią polityczną. Eseje publikował m.in. w "Kontakcie Paryskim”, "Zdaniu”, "Annales”, "Najwyższym Czasie”, "Kapitaliście Powszechnym” (pismo Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego), oraz w wydaniach zbiorowych: Liberalizm u schyłku XX wieku; Rozum a porządek społeczny; Kołakowski i inni; Dziedzictwo antyku we współczesnej filozofii politycznej; Kant wobec problemów współczesnego świata; Etyka i polityka; Etyka wobec sytuacji granicznych. W 2oo6 roku opublikował studium August Cieszkowski redivivus.
Pierwsza, niekompletna, wersja niniejszej książki ukazała się w wydawnictwie Znak w 1998 r.

Spór między klasykami Piotr Bartula opatrzył wnikliwymi i nieraz odkrywczymi komentarzami. Jego książka wydaje mi się jedną z najbardziej pobudzających prac, jakie na ten temat w naszych czasach napisano.
Bronisław Łagowski

W prezentacji poglądów innych autorów i w ich komentowaniu przebija bardzo wyraźnie stanowisko autora, który stawia się zdecydowanie po stronie zwolenników kary śmierci. Różnimy się zupełnie zasadniczo. Nie zmienia to mojej oceny, iż książka Piotr Bartuli jest pozycją wartościową.
Andrzej Zoll

Według mnie jest to najbardziej interesująca, najwszechstronniejsza oraz najrzetelniejsza prezentacja i analiza filozoficznych aspektów kary śmierci, jaką mi się udało przeczytać wśród polskich autorów.
Ryszard Legutko

Autor nawołuje do powrotu do pytań o moralny grunt prawa karnego. Trudno o bardziej fundamentalne stanowisko. Stanowi to o wielkiej wartości książki.
Roman Graczyk

Moim celem nie jest nakłanianie do przyjęcia określonego poglądu, ale krytyczna analiza przeciwstawnych punktów widzenia.
Piotr Bartula

Książka "Kara śmierci. Powracający dylemat" - Piotr Bartula - oprawa miękka - Wydawnictwo ARCANA. Książka posiada 196 stron i została wydana w 2007 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]