pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kalendarium II Wojny Światowej

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASPRA-JR
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1038 s.
Wymiar: 173x241 mm
EAN: 9788375457780
ISBN: 978-83-7545-778-0
Data: 2017-10-13
112.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kalendarium II wojny światowej to publikacja wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy podjęty został trud ukazania całokształtu wydarzeń i faktów dający pełny obraz działań militarnych i akcji ruchu oporu na wszystkich frontach wojny. Z inicjatywy Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego i Stowarzyszenia Historyków Wojskowości, korzystając z wcześniejszych doświadczeń Wojskowego Instytutu Historycznego, skompletowano zespół profesjonalnych historyków, którzy opierając się na dotychczasowym dorobku historiografii, postanowili zestawić istotne fakty z II wojny światowej, które w pełni oddają charakter tego konfliktu, śledzą dynamikę zjawisk, ale także ukazują okropności tej wojny. Nie pominięto w tym Kalendarium żadnego ważniejszego wydarzenia, bitwy czy potyczki, które miały znaczenie dla jej przebiegu. Autorzy publikacji nie stosowali cenzury w doborze faktów.

Książka ta ma wyjątkowy charakter również dlatego, że ukazuje wojnę narodów z totalitaryzmem hitlerowskim, faszyzmem włoskim i militaryzmem japońskim. II wojna światowa objęła wszystkie kontynenty, była największym kataklizmem w naszych dziejach, ale uwydatniła też na niespotykaną dotąd skalę postawy patriotyzmu, solidarności społecznej i męstwa nie tylko żołnierzy, lecz także ludności cywilnej. Po raz pierwszy do wykazu działań militarnych prowadzonych przez armie państw Osi i sprzymierzonych zostały włączone akcje europejskiego, w tym także polskiego, ruchu oporu. Autorzy w sposób szczególny potraktowali powstanie warszawskie, oddając mu należne miejsce na kartach Kalendarium.

Książka "Kalendarium II Wojny Światowej" - Janusz Gmitruk, Piotr Matusak, Tadeusz Rawski - oprawa twarda - Wydawnictwo ASPRA-JR. Książka posiada 1038 stron i została wydana w 2017 r. Cena 112.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]