pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kościół katolicki w najnowszych dziejach Polski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 653 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788379012220
ISBN: 978-83-7901-222-0
Data: 2021-02-22
49.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Mówienie o tym, że kościół odgrywał zawsze w dziejach Polski i Polaków rolę szczególną, byłoby truizmem. Wiedzą o tym wszyscy, a omawiana publikacja utwierdza w przekonaniu, że trzeba o tym dyskutować, bo wciąż badacze zwracają uwagę na nowe, często zupełnie odmienne aspekty tematu. Podzielone na cztery części opracowanie zawiera zróżnicowane tematycznie teksty przygotowane przez przedstawicieli różnych środowisk naukowych. Tematem tekstów zamieszczonych w części I jest znaczenie Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego w najnowszej historii Polski. Część II dotyczy wzajemnych relacji między wsią i ruchem ludowym a Kościołem. Autorzy kolejnych tekstów skupili swoją uwagę na analizie postaw zbiorowych i indywidualnych oraz na znaczeniu Kościoła dla integracji różnych środowisk. Ostatnia część ma bardziej osobisty wymiar, bo dotyczy osobistego odbioru nauk Jana Pawła II i jego oddziaływania na życie duchowe autorów.

Tak zróżnicowana tematyka tekstów inspiruje do bardzo szerokiego spojrzenia na rolę Kościoła jako instytucji, a także na szczególne miejsce w naszej świadomości Papieża i Prymasa Tysiąclecia.

Książka "Kościół katolicki w najnowszych dziejach Polski" - Janusz Gmitruk, Tadeusz Skoczek - oprawa twarda - Wydawnictwo Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Książka posiada 653 stron i została wydana w 2020 r. Cena 49.35 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]