pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Język a Edukacja 7: Bariery i pomosty w glottodydaktyce polonistycznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 422 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373958579
ISBN: 978-83-7395-857-9
ISSN: 2299-5528
Data: 2020-04-28
Cena wydawcy: 35.70 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Tom zawiera ponad 30 artykułów poświęconych teoretycznym i praktycznym problemem współczesnej glottodydaktyki polonistycznej, rozpatrywanym przede wszystkim z perspektywy różnorodności językowo-kulturowej uczestników procesu uczenia się i nauczania polszczyzny. Autorzy, z których większość to zarówno doświadczeni praktycy, jak i osoby naukowo zajmujący się problematyką glottodydaktyczną, podejmują bogaty wachlarz ważnych i aktualnych problemów, które wynikają z mniej lub bardziej głębokich różnic językowych i kulturowych (w tym także sytuacji egzystencjalnej, jak np. pochodzenie z krajów objętych konfliktem), będących wyzwaniem nie tylko z punktu widzenia sprawności i skuteczności nabywania kompetencji językowych, lecz także ze względu na pożądane społecznie, nacechowane zrozumieniem i życzliwością, zgodne relacje międzyludzkie. Autorzy pokazują, jak określać (diagnozować) istotę i zakres możliwych barier, dostosować koncepcje dydaktyczne, przygotować kursy i zajęcia, jakich użyć metod (znanych i nowoczesnych, mniej czy bardziej konwencjonalnych), materiałów, przyrządów itp., by osiągnąć właściwie dobrane i zakrojone cele, pokonać bariery czy nawet przekształcić je w czynnik wzbogacający każdą ze stron. Książka stanowi kolejną ważną i pomocną pozycję w polskiej bibliotece glottodydaktycznej, jakkolwiek – dzięki szerokiej perspektywie opisu (np. różne obrazy świata) – może też zaciekawić znaczenie szersze grono odbiorców, zainteresowanych edukacją w przestrzeni międzynarodowej i różnorodnością kulturową.

 Praca jest adresowana przede wszystkim do teoretyków i praktyków nauczania języka polskiego jako obcego, a także dla czytelników interesujących się różnorodnością międzykulturową.

Książka "Język a Edukacja 7: Bariery i pomosty w glottodydaktyce polonistycznej" - Danuta Lech-Kristein, Marzena Makuchowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 422 stron i została wydana w 2019 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]