pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Jezus Chrystus i Apostołowie. Leksykon
Tytuł książki:

Jezus Chrystus i Apostołowie. Leksykon

Autor książki:

Pius Czesław Bosak OP

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 924 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788377205945
ISBN: 978-83-7720-594-5
Data: 2020-03-30
66.33  69.36  3.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Każdego dnia ukazuje się na świecie bardzo dużo pozycji, książek i artykułów, poświęconych Jezusowi Chrystusowi. Najogólniej można je ułożyć w dwie grupy. Pierwsza, wychodząca głównie spod pióra duszpasterzy, ojców duchownych, kaznodziejów, socjologów i psychologów religii itd. to próba odpowiedzi na Jezusowe pytanie: a ty za kogo Mnie uważasz i pomoc, aby dać poprawną odpowiedź życiem. Druga grupa prac, będąca głównie wynikiem mozołu biblistów najróżniejszych maści i szkół, opierających swoje wyniki na danych Pisma Świętego czytanego w oparciu o dane egzegezy, teologii biblijnej i nauk pokrewnych, jest próbą odpowiedzi na pytanie: kim był, jest i będzie Jezus Chrystus, Bógczłowiek, druga osoba Trójcy Świętej?
Niniejsza praca należy do tej drugiej grupy. Jest to słownik poświęcony Słowu, które stało się ciałem i zamieszkało wśród nas, abyśmy poznawszy Imię Jego życie mieli i to w obfitości. On będąc niewidzialnym Bogiem ukazał się naszym oczom w ludzkim ciele, zrodzony przed wiekami zaczął istnieć w czasie, aby podźwignąć wszystko, co grzech poniżył, odnowić całe stworzenie i zbłąkaną ludzkość doprowadzić do Królestwa niebieskiego. W Nim zajaśniała tajemnicza wymiana, która nam przyniosła zbawienie. Gdy Nieskończony przyjął granice ludzkiej natury, śmiertelny człowiek stał się królem nad wiekami, i mieszkańców ziemi uczynił dziedzicami nieba. (z Prefacji o Narodzeniu Pańskim)
Druga część tej pracy jest poświęcona apostołom, tym, których Jezus wybrał, powołał i posłał. Byli pierwszymi, ale nie ostatnimi, do których skierowane zostało pytanie: A wy za kogo Mnie uważacie? (Łk 9,20). Ich odpowiedzią nie zawsze było: Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego (J 6,68). Wśród wybranych i powołanych znaleźli się zarówno ci, którzy pozostali Mu wierni aż po męczeńską śmierć, jak i ci, którzy się Go zaparli i zdradzili. Tak było wtedy, tak jest i dzisiaj. Warto im się przyjrzeć aby dać właściwą odpowiedź, a na końcu drogi móc powiedzieć ze św. Pawłem: W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego (2 Tm 4,78).

Książka "Jezus Chrystus i Apostołowie. Leksykon" - Pius Czesław Bosak OP - oprawa twarda - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 924 stron i została wydana w 2020 r. Cena 66.33 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Pius Czesław Bosak OP - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Jezus- tak, Kościół - nie? - okładka książki

Jezus- tak, Kościół - nie?

Walter Kasper, Jurgen Moltmann
Spacerem po encyklikach - okładka książki

Spacerem po encyklikach

ks. Roman Zapała
Produkty podobne:
Jezus Milatyński - okładka książki

Jezus Milatyński

Małgorzata Pabis
Całun. Śledztwo w sprawie ukrzyżowanego - okładka książki

Całun. Śledztwo w sprawie ukrzyżowanego

Bruno Barberis, Massimo Boccaletti