pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Encyklopedia wszystkich postaci biblijnych. Tom 1-2. PAKIET

Autor książki:

Pius Czesław Bosak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 1706 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788377205792
ISBN: 978-83-7720-579-2
Data: 2021-01-25
142.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:


Encyklopedia wszystkich postaci Biblii jest nowym i poszerzonym wydaniem Leksykonu wszyst­kich postaci biblijnych, który ukazał się w nakładem Wydaw­nictwa PETRUS. Ukazuje bardzo wielobarwną mozaikę ludzi, dzieci Bożych, z których nie wszystkie okazały się godnymi tego imienia. To historia świętych i nieświętych, ale zawsze ukochanych przez Ojca.

Księga ta jest próbą odpowiedzi na pytanie:
* Kim są postacie, które choć jeden raz zostały wspomniane na kartach Starego i Nowego Testamentu?
* Co mówi o nich Biblia, historia, archeologia, etnologia czy inne nauki?
* Po co te poszukiwania?
Poznanie postaci Biblii to nie tylko poznanie historii, interesującej niewielu. To poznanie przygody ludzi i narodów z Bogiem, prób odpowiedzi na Jego wezwanie lub ich zaprzeczenia, dróg wierności, niewiary i obojętności. Postacie Biblii mówią o różnym użytku ludzi z danej im i zadanej wolności, z przysługującego im prawa wyboru dobra lub zła, wielkości lub małości, pokazują różne drogi odpowiedzi na wezwanie Boże.

Te postacie biblijne żyją nadal wśród nas i w nas. Warto im poświęcić więcej uwagi, gdyż historia doprawdy jest mistrzynią życia. Bez tego poznania nie może także być mowy o dialogu z Judaizmem i wielkim światem Islamu, którego korzenie sięgają o wiele głębiej niż piąty wiek.

Książka "Encyklopedia wszystkich postaci biblijnych. Tom 1-2. PAKIET" - Pius Czesław Bosak - oprawa Twarda - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 1706 stron i została wydana w 2021 r. Cena 142.15 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.