pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Jestem bardzo niefortunnym wyborem.... Studia i szkice o twórczości...
Tytuł książki:

Jestem bardzo niefortunnym wyborem.... Studia i szkice o twórczości Zygmunta Haupta

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 278 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788322791745
ISBN: 978-83-2279-174-5
Data: 2019-02-09
29.21  35.70  6.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Twórczość autora Szpicy będzie bowiem zawsze dla badacza formą "niefortunnego wyboru", a narzędzia badawcze użyte przez niego często będą "pływać po wierzchu" prozy pisarza, dając nieprawdziwe odbicia jednostkowej, niepowtarzalnej i skomplikowanej metody twórczej. Haupt - obserwator potrafił wyprzedzić wszelkie ruchy interpretacyjne, czekając na nas wszędzie tam, gdzie zabłądzimy ze swoimi przekonaniami, analitycznymi przyzwyczajeniami i predyspozycjami. W tym sensie jest też wyborem fortunnym, bo odsłania przed nami bogactwo literatury, która nie waha się ani chwili przed wkroczeniem w krąg zagadnień najistotniejszych, kluczowych spraw bytu, a jednocześnie nie ignoruje tego, co zwykłe, potoczne, marginalne - z żadnej z tych sfer nie czyniąc sztandaru ani fetysza.

Wydaje się więc, że twórczość Haupta - trzeba pamiętać, że mimo upływu lat wciąż możemy liczyć na "nowe" odnalezione fragmenty korespondencji, szkiców, a może i opowiadań - jest niewyczerpanym obszarem poszukiwań badawczych, paralelnych zresztą w stosunku do wahań, wyborów i rozwiązań interesującego nas autora.

Książka "Jestem bardzo niefortunnym wyborem.... Studia i szkice o twórczości Zygmunta Haupta" - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej. Książka posiada 278 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.21 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne: