pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Jerzy Popiełuszko. Kapłan miłości

Autor książki:

Paweł Milcarek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Demart
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 287 s.
Wymiar: 210x290 mm
EAN: 9788374278737
ISBN: 978-83-7427-873-7
Data: 2015-02-12
pozycja niedostępna

Opis książki:

Od zamordowania Księdza Jerzego minęło już 30 lat. Okoliczności mordu nadal nie zostały wyjaśnione do końca. Główni sprawcy nie zostali osądzeni, bezpośredni wykonawc zbrodni dość szybko wyszli z więzień. Ale ... Ksiądz Jerzy odniósł wielkie zwycięstwo! Pozostał z nami, pozostał w naszych sercach, pozostały Jego słowa, Jego nauka, Jego Dzieło. Ksiądz Jerzy został wyniesiony na ołtarze. Właśnie rozpoczął się Jego proces kanonizacyny. Celem tej książki jest pokazanie drogi, która do tego doprowadziła.

Nie jest to kolejna biografia, ale próba ukazania atmosfery i dziedzictwa, z którch kształtowała się osobowość charyzmatycznego kapłana:wdomu i rodziny, wpływu autorytetów Prymasa Tysiąclecia i świętego Jana Pawła II. To zarys dokonań duszpasterskich sprzed oraz z okresu stanu wojennego. To obraz zaangażowania duchownego odpowiadającego na potrzeby tamtych czasów poprzez duszpasterstwo pielęgniarek akademickie, świata pracy, wsparcie dla wszystkich, którzy marzyli o wolnej Ojczyźnie... Msze za Ojczyznę to wielki, ale jeden z wielu znaków rozpoznawczych kapłaństwa Jerzego Popiełuszki.

Książka "Jerzy Popiełuszko. Kapłan miłości" - Paweł Milcarek - oprawa twarda - Wydawnictwo Demart. Książka posiada 287 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]