pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Polska w niewoli 1945-1989. Historia sowieckiej kolonii
Książki »
Tytuł książki:

Polska w niewoli 1945-1989. Historia sowieckiej kolonii

Autor książki:

Ryszard Terlecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 496 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788378648529
ISBN: 978-83-7864-852-9
Data: 2015-02-16
38.43  49.90  11.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Książka prezentuje dzieje Polski zniewolonej przez Sowietów, a wcześniej zdradzonej przez zachodnich sprzymierzeńców i wydanej na pastwę komunistycznego imperium zła.

To trudna i bolesna historia zbrodni, represji i ucisku narodu przez sprawujących nad nim władzę sowieckich namiestników, m.in. Bieruta, Gomułki, Cyrankiewicza, Różańskiego, Spychalskiego, Gierka, Babiucha, Jaruzelskiego i wielu innych.

Wstrząsająca historia państwa, które w interesie obcego imperium mordowało i prześladowało własnych obywateli. Strzelano do robotników, księży, górników, Żołnierzy Wyklętych - represjonowanych i niszczonych za to, w co wierzą i co kochają...

To także opowieść o nieszczęsnym kraju, którego uzależnienie od Sowietów doprowadziło do zniszczenia i gospodarczego rozkładu, biedy i cywilizacyjnego zacofania.

Książka omawia też długą drogę Polaków do wolności oraz przedstawia rozmaite środowiska opozycyjne, w których ścierały się różne poglądy i odmienne wizje polskiej przyszłości. Autor pisze o roli, jaką odegrali wówczas m.in. Antoni Macierewicz, Adam Michnik, Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Bronisław Geremek, Jacek Kuroń, Karol Modzelewski, Lech Kaczyński, Jarosław Kaczyński, Leszek Moczulski, Andrzej Gwiazda czy Anna Walentynowicz.

Książka "Polska w niewoli 1945-1989. Historia sowieckiej kolonii" - Ryszard Terlecki - oprawa twarda - Wydawnictwo AA. Książka posiada 496 stron i została wydana w 2015 r. Cena 38.43 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ryszard Terlecki - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Od niepodległości do niepodległości. - okładka książki

Od niepodległości do niepodległości. Historia...

Adam Dziurok, Marek Gałęzowski, Łukasz Kamiński, Filip Musiał
Listy z Rosji - okładka książki

Listy z Rosji

Astolope de Coustine
Produkty podobne:
Dni Solidarności (wersja ukraińska) - okładka książki

Dni Solidarności (wersja ukraińska)

Monika Kapa-Cichocka (red.)