pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jedyna historia

Autor książki:

Julian Barnes

Dane szczegółowe:
Wydawca: Świat Książki
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 125x200 mm
EAN: 9788380312418
ISBN: 978-83-8031-241-8
Data: 2018-05-23
28.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Historia miłosna przepełniona czystym pięknem, głębokim smutkiem i głęboką prawdą.

"Większość z nas ma tylko jedną jedyną historię do opowiedzenia. Nie chodzi mi o to, że w naszym życiu dzieje się tylko jedno coś: są niezliczone wydarzenia, które przekształcamy w niezliczone historie. Ale naprawdę liczy się tylko jedna historia, którą warto opowiedzieć. Ta jest moja."
Lata sześćdziesiąte, przedmieścia południowego Londynu. Paul wraca z uniwersytetu w wieku dziewiętnastu lat. Matka namawia go do wstąpienia do klubu tenisowego. W turnieju w mieszanym debla gra z Susan Macleod, znakomitą zawodniczką, która ma czterdzieści osiem lat. Pewną siebie, ironiczną i zamężną, z dwiema prawie dorosłymi córkami. Staje się szybko również ciepłą towarzyszką, ich więź jest natychmiastowa. I wkrótce, nieuchronnie zostają kochankami.

Po dziesięcioleciach Paul wspomina, jak się zakochali, jak wyzwolił Susan z nieudanego małżeństwa i jak - stopniowo, bezlitośnie - wszystko się rozpadało, a on sam starał się zrozumieć zawiłość i głębię ludzkiego serca. Jest to wstrząsająca opowieść o bezradności, oddaniu się i o tym, jak pamięć może nas oszukać, zawieść i zaskoczyć. Jak to ujął Paul: "pierwsza miłość ustawia Ci życie na zawsze".

Książka "Jedyna historia" - Julian Barnes - oprawa twarda - Wydawnictwo Świat Książki. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2018 r. Cena 28.13 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.