pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Paryska krawcowa

Autor książki:

Fiona Valpy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Świat Książki
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788381395892
ISBN: 978-83-8139-589-2
Data: 2021-08-11
32.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Paryż, 1940 rok. Trzy krawcowe próbują prowadzić możliwie normalne życie w okupowanym przez nazistów mieście. Każda z nich ma pewien sekret. Poraniona przez wojnę Mireille działa w ruchu oporu; Claire została uwiedziona przez niemieckiego oficera; Vivienne zaangażowała się w coś, o czym nikomu nie może opowiedzieć?
Wojna zmusza trzy młode kobiety do podejmowania niełatwych decyzji, a skrywane tajemnice narażają je na ogromne niebezpieczeństwa. Przyjaciółki wspierają się, wierzą, że są wobec siebie lojalne, lecz czy nie grozi im zdrada? Czy przetrwają ten okrutny czas, a więzi między nimi pozostaną nienaruszone?
Dwa pokolenia później Harriet, angielska wnuczka Claire, przybywa do Paryża w poszukiwaniu rodzinnych korzeni. Mieszka w tym samym budynku przy Rue Cardinale, w którym żyła jej babcia. I tam odkrywa historię, mroczniejszą i bardziej bolesną, niż mogła się spodziewać?
To znakomita powieść, napisana doskonałym językiem, ukazująca poszukiwanie własnej tożsamości przez pryzmat trudnych doświadczeń oraz odkrywająca, jak bardzo wojenne traumy wpłynęły na powojenne losy rodzin.

W ciągu miesiąca książka została sprzedana w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, zdobywając tytuł najlepiej sprzedającej się książki miesiąca platformy Amazon.

Książka "Paryska krawcowa" - Fiona Valpy - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Świat Książki. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2021 r. Cena 32.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.