pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Reprinty »
»
Jeden z tysięcy. Z dzienniczka żołnierza polskiego. Seria: Przywrócić...
książka:

Jeden z tysięcy. Z dzienniczka żołnierza polskiego. Seria: Przywrócić Pamięć

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 113x150 mm
EAN: 9788380955011
ISBN: 978-83-8095-501-1
Data: 2018-10-25
21.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Jeden z tysięcy. Z dzienniczka żołnierza polskiego. Seria: Przywrócić Pamięć - Henryk Holstop - opis książki:

Seria wydawnicza Przywrócić Pamięć ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 19111946.
Reprint wydania z 1933 roku (Iskry. Tygodnik ilustrowany dla młodzieży, R. 11, nr 15, 712) Jeden z tysięcy. Z dzienniczka żołnierza polskiego
I. Harcerze
Od nieba do ziemi nic, tylko same skowronkowe śpiewania, jak struny rozciągnięte między błękitem i zieleniną, a pomiędzy temi strunami błąkają się leciuchne, wiaterkiem pomiatane wonie: gdzieś szło to od zakwitłych łąk, a czasem mocniej pociągnęło mokradłem i szuwarem od Dniepru i od dnieprzysk.
Chłopcy szli wydeptaną stecką dnem parowu, głusi i ślepi na ten majowy czar. Co innego było im w głowie.
Pierwsza zbiórka całej drużyny tam w tym ponurym w oddali borze na polanie.
Zbiórka konspiracyjna.
Bo to było w Mohylowie nad Dnieprem w 1916 roku. Władze moskiewskie srogo wzbraniały wszelkich zrzeszeń młodzieży, policja tropiła młodych skautów i wpaść w jej ręce nie było wesoło.
To też chłopcy szli śpiesznie, po dwu lub pojedyńczo, klucząc jarami, które, rozgałęziając się jak konary drzewa-olbrzyma, wiodły od brudnych przedmieść do ciemnej linji lasu.
Wszyscy mieli instrukcje szczegółowe, jak się zejść niepostrzeżenie na polanie wśród boru, jak na wypadek zajścia przez kogoś obcego jedni mieli rozsypać się i zaszyć w gąszcze, drudzy udawać studencką majówkę z kartami, papierosami, Birżówką (rosyjską gazetą patrjotyczną) i t. p.

Książka „Jeden z tysięcy. Z dzienniczka żołnierza polskiego. Seria: Przywrócić Pamięć” - oprawa twarda - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls.

Książka posiada 136 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jeden z tysięcy. Z dzienniczka żołnierza polskiego. Seria: Przywrócić..."
Produkty podobne:
Boy Scouts. Indyanizm w Wychowaniu - okładka książki
Boy Scouts. Indyanizm w Wychowaniu Bronisław Biuffałł