pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Dewiacje finansjalizacji
Dewiacje finansjalizacji 50.78 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Jak zarabiać na kryptowalutach
Jak zarabiać na kryptowalutach 37.32 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Jak zarabiać na surowcach? Inwestycje na rynkach towarowych w czasach...
książka:

Jak zarabiać na surowcach? Inwestycje na rynkach towarowych w czasach finansjalizacji

Dane szczegółowe:
Wydawca: one press
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Wymiar: 158x235 mm
EAN: 9788324679003
ISBN: 978-83-246-7900-3
Data: 2014-01-29
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Jak zarabiać na surowcach? Inwestycje na rynkach towarowych w czasach finansjalizacji - Adam Zaremba - opis książki:

Inwestycja jak złoto

Ostatnie lata cechuje ogromny wzrost ilości i wysokości inwestycji na rynkach surowcowych. Według danych Banku Rozrachunków Międzynarodowych (ang. Bank for International Settlements - BIS) liczba otwartych pozycji w surowcowych kontraktach futures wzrosła z nieco ponad 20 mln w 1993 roku do niemal 160 mln siedemnaście lat później. Obroty nie pozostawały w tyle. W 1993 roku uczestnicy rynku zawarli transakcje łącznie na 40 mln sztuk kontraktów futures, a w roku 2010 tych transakcji było już prawie 600 mln, co oznacza, że wzrost wolumenu był aż piętnastokrotny. Zjawisku temu zaczęły towarzyszyć gwałtowne wzrosty i spadki cen ropy naftowej, złota, żywności. W prasie na stałe zagościłynadmierne spekulacje", odmieniane przez wszystkie przypadki.

Niniejsza książka w sposób kompleksowy opisuje wpływ strukturalnych zmian wywołanych wzrostem aktywności inwestorów finansowych na giełdach towarowych na warunki inwestowania na tychże rynkach. Szczególny nacisk został tu położony na strategiczną alokację aktywów w ramach portfela inwestycyjnego i korzyści z niej płynące. Tym samym publikacja ma na celu wypełnienie istotnej luki w literaturze przedmiotu. Ze względu na precedensowy charakter analiza została przeprowadzona z punktu widzenia inwestora globalnego i nie ograniczyła się jedynie do rynku polskiego. Jest to ważne dla polskiego inwestora, który chce zaangażować swoje pieniądze np. na rynku złota czy ropy naftowej, ponieważ są to rynki globalne, podlegające prawom i trendom ogólnoświatowym.


Adam Zaremba - ekonomista, komentator rynków giełdowych i doradca inwestycyjny w renomowanych instytucjach finansowych. Jest doktorem nauk ekonomicznych, a wykształcenie w dziedzinie finansów zdobywał między innymi na uczelniach w Europie, USA i Chinach. Jest także autorem książek o inwestowaniu, w tym bestsellera Giełda. Podstawy inwestowania (Onepress 2008, 2010), oraz licznych artykułów na temat rynku finansowego. Jest samodzielnym inwestorem giełdowym z wieloletnim doświadczeniem.


Książka „Jak zarabiać na surowcach? Inwestycje na rynkach towarowych w czasach finansjalizacji” - oprawa miękka - Wydawnictwo one press.

Książka posiada 0 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jak zarabiać na surowcach? Inwestycje na rynkach towarowych w czasach..."
Adam Zaremba - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: